Концепцію Фонду енергоефективності сьогодні обговорили представники НЕЦУ та Реанімаційного пакету реформ з Міністром регіонального розвитку Геннадієм Зубко.

Створення такого Фонду необхідне для заснування довгострокового механізму фінансування проектів з енергоефективності у житловому секторі та забезпечення їх прозорого та ефективного втілення.

Як зазначили представники Міністерства, детальна концепція Фонду має бути фіналізована до липня 2016 року (початку 3-го кварталу), щоб його створення було враховане у Державному бюджеті 2017.

Концепція Фонду енергоефективності
Концепція Фонду енергоефективності

Формат забезпечення прозорості та об’єктивності функціонування Фонду ще обговорюється. Наразі планується, що керівним органом Фонду буде Керуючий комітет, який об’єднає представників дотичних міністерств, Державного агенства енергоефективності, донорів та партнерів.

Національний екологічний центр України спільно з Реанімаційним пакетом реформ підготують коментарі та пропозиції по Фонду енергоефективності, і планують надалі працювати з Міністерством для забезпечення якнайскорішого та успішного запуску Фонду.