Представники відокремленого підрозділу НЕЦУ “Екоцентр” взяли участь в унікальній події — European Rally, що відбулася 6 — 13 серпня у Латвії. Його учасниками стали представники місцевих громад та молоді фермери з усієї Європи, а головним  організатором виступила неурядова мережева організація Rural Youth Europe. Під час проведення різноманітних заходів в ході European Rally їх учасники могли поділитись один з одним своїм досвідом по вирішенню тих чи інших проблем. Як зазначила представниця ВП “Екоцентр” Ірина Хитрик, чи не найважливішим стало розуміння того, що активісти, фермери на місцях вже не лишаються “сам на сам зі своїми проблемами”. Свої враження та короткий опис події активістка тезово виклала у своєму матеріалі.

European Rally 2017 Latvia, 6 — 13 серпня

Головний організатор: Rural Youth Europe — a non-governmental umbrella organisation, promoting and activating rural youth.

https://www.ruralyoutheurope.com/

https://www.facebook.com/ruralyoutheurope/

Члени Rural Youth Europe — 4 групи, 17 країн, 21 молодіжна організація, 500 тис.членів. Це організації в основному в структурі 4H та Young Farmers’ Clubs

https://www.facebook.com/4-h

http://www.nfyfc.org.uk/Whoweare/aboutus

https://www.facebook.com/sayfc/

Учасники Rally (близько 100 людей, по 3-6 з кожної країни)

Група 1. UK: Англія, Ірландія, Пн.Ірландія, Шотландія, Уельс

(за посиланнями список організацій, кому цікаво більше познайомитися)

https://www.ruralyoutheurope.com/group-1

Група 2. Central Europe: Австрія, Німеччина, Словенія, Швейцарія, Угорщина

https://www.ruralyoutheurope.com/group-2

Група 3. Nordic Countries: Данія, Фінляндія, Норвегія, Швеція

https://www.ruralyoutheurope.com/group-3

Група 4. Eastern Europe: Естонія, Латвія, Польша

https://www.ruralyoutheurope.com/group-4

Запрошені від Prepare Network і Latvian Rural Forum:

Албанія, Арменія, Україна

http://www.preparenetwork.org/

http://llf.partneribas.lv/archives/category/about-us

Яким було Rally 2017 (можна щось використати для наших подій)

Як табір з “дахом над головою”. Я раніше не була в таборах, можливо якісь речі, про що пишу є очевидними і зрозумілими, та все ж ))

 1. Локація — чудовий комплекс в лісі (нац.парку), власність ун-ту Латвії http://www.ratnieki.lv/eng/
 2. Збір усіх учасників одночасно на залізничному вокзалі, організований трансфер на локацію. Більшість учасників вже знали один одного раніше, як виявилося для когось це вже восьме Раллі. Сподобалося, що на вокзалі нас зустрічали board members і були “в потоці” протягом усього тижня. Така дрібниця “руйнує” кордони і робить подію дійсно важливою для сприйняття.
 3. По приїзду за кожною групою (країною) був закріплений відповідальний зі стафу (компадре), який провів інструктаж і далі вирішували усі організаційні питання. Це дуже зручно і організовано, ти точно знаєш до кого бігти, уникає хаосу, все вирішується оперативно.
 4. Як тільки отримали футболки, була організована фотосесія. За годину з’явилася така мапа (на табличці ім’я, країна), яка висіла усі дні, а по закінченню події ми розібрали свої фото. Крута ідея для знайомства, нетворкінгу і просто приємно ))
 1. Церемонія відкриття. Пишності. Усі в національному одязі. Пару годин організованого фотографування по групам, країнам, прапорам.

Той момент, коли розумієш, що організатори поставили ціль по фото і чітко її досягли ))

Фото тут: https://goo.gl/tPCkRd

 1. HumanRights — це була наскрізна тема воркшопів. Цікаво, що в сільських місцевостях різних країн люди відчувають однакові проблеми з порушенням права людини. І загалом “мрія” усіх учасників спільна — жити в сільській місцевості, яка цікава для молоді: з доступом до навчання, робочих місць, розвинутою інфраструктурою і т.д. І спільна проблема — молодь втікає з села.
 1. EuropeanRural Youth Parliament — молодіжний парламент відбувся вперше, як поширення ідеї про “голос сільської молоді”. Напрацювання організатори презентують в жовтні 2017 в Нідерландах на EuropeanRuralParliamenthttp://www.erp2017.eu/

Парламент відбувався один день в рамках Раллі за організації Prepare Network і Latvian Rural Forum

 1. Протягом усього тижня ми виконували багато фанових завдань. Організатори мотивували постити результати в закриту групу у фб і контролювали виконання. Це “включає”, і значно збільшує ймовірність сприйняття інформації і ефективності воркшопу/завдання.

Наприклад, їздили на екскурсію в Ригу (музей, локальний ринок, ферма) — по завершенню дня команди мали зняти і опублікувати відео, які порушення прав людини вдалося помітити, чи навпаки. Також, зробити відео на тему “Я зобов’язуюся….” у моїй сільській місцевості покращити щось стосовно прав людини. Також було завдання привезти з собою банку з повітрям (зі своєї країни) і зняти відео, як, в яких умовах це повітря було зібрано ))

 1. InternationalBuffet — вечір-знайомство з іжею і культурою інших країн.

Трохи фото: https://goo.gl/tGaKwP

 1. InternationalChampionship + турнір з волейболу

Цілий день змагань і виконання смішних завдань-руханок. Дуже об’єднує!

На майбутнє, по фото можу розказати в чому суть кожного завдання

Фото тут: https://goo.gl/D71VNM

 1. Підтримувався максимальний нетворкінг і мікс учасників між собою, щоб не кучкувалися по своїм країнам/командам. Щовечора проводилися вечірки у великому амбарі. Це найважливіша і найрезультативніша частина нетворкінгу, імхо )
 1. Церемонія закриття + святкування 60-річчя організації Rural Youth Europe.

Саджали дерева з Мінагро Латвії.

Загальне враження, що організація Rural Youth Europe проводить купу активностей для локальних організацій, які працюють на підтримку молодих фермерів та розвитку сільських місцевостей. І це потужний рух в Європі!

 

Про членство в організації:

https://docs.wixstatic.com/ugd/2d4672_f07425550cd04be082fa802658581aa4.pdf