Познань, Польща, 9 грудня 2008 – Демонстрація проти надання Світовому Банку права контролю над кліматичними фондами пройшла на переговорах ООН зі змін клімату.

Борці за кліматичну справедливість влаштували яскраве театральне шоу, в якому Світовий банк на ходулях чавив бідні країни, що розвиваються, чорними мішками грошей. Під марш барабанів репетували: «СВІТОВИЙ БАНК – РУКИ ГЕТЬ ВІД КЛІМАТИЧНИХ ГРОШЕЙ!»

Сто сорок дві організації з усього світу постали категорично проти того, щоб Світовий Банк керував фінансами які виділятимуть для запобігання змінам клімату та пом’якшенню їх наслідків. Група Світового Банку активно намагається перейняти на себе значний контроль за кліматичним фінансуванням. Спільна заява НУО закликає до того, щоб кліматичними фондами та їх утилізацією повністю займалася Рамкова Конвенція ООН про зміни клімату (РКООНПЗК).

На переговорах ООН зі змін клімату наразі тривають палкі дискусії стосовно мільярдів доларів, які індустріалізовані країни мають передати націям, що розвиваються. Це дозволить малозабезпеченим країнам адаптуватися до наслідків глобальних змін клімату і будувати економіку з низькими викидами парникових газів.

«Світовий Банк сам є винуватцем змін клімату. За 2007-2008 роки Банк збільшив кредитування викопного палива на 94%, а фінансування ним вугільної індустрії зросло на 256%. Він навіть фінансує вугільну промисловість під егідою захисту клімату. Але саме ці сектори створюють проблему, – зазначає Роберт Цигліцкий з мережі CEE Bankwatch Network.»

«Світовий Банк недемократичний та безвідповідальний. Його менеджмент та структура помітно обходить країни, що розвиваються, на благо яких власне Світовий Банк має працювати, – каже Олексій Пасюк з Робочої Групи НУО зі зміни клімату. – Крім того, більшість грошей від банку надходить як кредити, тобто бідні країни ще мають заплатити за вирішення проблеми яка створена розвинутими країнами!»

Відео з акції

Фото:


За додатковою інформацією звертайтеся:

Поліна Рибачук
polina AT necu.org.ua ,
телефон у Польщі: +48500849375

Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua

www.climategroup.org.ua