Сьогодні в Катарі починаються чергові міжнародні кліматичні переговори ООН. Протягом наступних двох тижнів, представники 195 країн мають визначити свої дії у боротьбі з глобальними змінами клімату [1].

«Ці переговори – останній шанс вирішити долю Другого періоду Кіотського протоколу та визначитися з планом підготовки нової всеохоплюючої кліматичної угоди, – говорить Марія Сторчило, координатор кліматичної програми Національного екологічного центру України, – Швидкість, з якою змінюється клімат, вимагає політичної домовленості про зменшення глобальних викидів парникових газів вже після 2015 року».

Незважаючи на існування конвенції ООН зі зміни клімату та кількісних зобов’язань розвинутих країн, глобальні викиди парникових газів продовжують зростати. Це в першу чергу пов’язане зі збільшенням викидів у найбільших країнах, що розвиваються та недостатньо жорсткими зобов’язаннями розвинутих країн.

Україна наразі викидає не більше 45% від квоти, дозволенної Кіотським протоколом. Проте, на переговори про продовження дії протоколу країна виходить з зобов’язанням, що дозволить їй збільшити викиди майже в два рази до 2020 року. Крім того, офіційна делегація намагатиметься перенести невикористані дозволи на викиди на другий період зобов’язань.

«Такі зобов’язання не передбачають реальних скорочень викидів, тому нова домовленість втратить сенс, – пояснює Марія, – Ми сподіваємося, що наша офіційна делегація проявить гнучкість на переговорах і міжнародні угоди дійсно зупинять зміни клімату».

Нагадаємо, що у 2012 році закінчується дія Першого періоду Кіотського протоколу, за яким розвинуті країни та країни з перехідною економікою зобов’язалися скорочувати викиди парникових газів. Заходи зі зменшення викидів парникових газів в Україні зазвичай є економічно привабливими та стимулюють модернізацію економіки.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Марія Сторчило
Національний екологічний центр України (НЕЦУ)
Телефон: 044 3623218
Email: storchilo at necu.org.ua
www.necu.org.ua
www.climategroup.org.ua
Слідкуйте за новинами з переговорів: http://climate_ua.livejournal.com/

Примітки:

[1] З 26 листопада по 7 грудня 2012 року в м. Доха (Катар) проходить 18-та Конференція Сторін Рамкової Конвенції ООН з питань зміни клімату та 8 Конференція Сторін-учасників Кіотського протоколу (СОР18/CMP8).

Діяльність НЕЦУ по енергетиці та зміні клімату здійснюється в рамках проекту «Розвиток енергетичного сектору на користь суспільству» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст прес-релізу є предметом відповідальності Національного екологічного центру України і не може розцінюватись таким, що відображає точку зору Європейського Союзу.