27 травня Національний екологічний центр України та інші природоохоронні організації звернулись до керівництва УЄФА та оргкомітету Євро-2012 з проханням зупинити нищення парку Горького у м. Харкові та масове побиття мирних жителів Харкова, які вже тиждень намагаються зупинити нищення парку.

З 19 травня і до цього дня у м. Харкові триває оборона жителями міста парку імені Горького від вирубки. Вирубка, на яку відсутні належні документи, ведеться з метою побудувати через парк автодорогу і готелі вздовж неї. Будівництво приурочене до інвестицій, пов’язаних з Євро-2012. В.о. міського голови Харкова п. Кернес не реагує на критику щодо законності рубки і зазначає в коментарях ЗМІ, що дорога буде побудована будь-якою ціною. На сьогодні ця ціна вже відома: четверо безпідставно арештованих, четверо брутально побиті міліцією і госпіталізовані, двоє травмовані ковшом бульдозера. 26 травня в м. Києві відбулась акція солідарності, на якій столичні активісти блокували тротуар під стінами МВС. 27 травня в парку розпочалось масове побиття активістів найманими бойовиками у штатському.

Сьогодні ж, 27 травня Національний екологічний центр України та інші природоохоронні організації звернулись до керівництва УЄФА та оргкомітету Євро-2012. «Євро-2012 в Україні перетворюється зі шляхетних заходів під гаслами ідеалів європейського спорту і міжнародного братерства на криваву ходу безпардонного будівельного бізнесу» – говориться у зверненні. – «Вперше в Україні, під час природоохоронних акцій пролита кров багатьох мирних людей і керівництво міста Харкова виправдовує такі жертви красивими ідеалами європейської футбольної першості».

Екологи просять керівництво УЄФА та оргкомітет Євро-2012 відмовити м. Харкову в участі в процесах пов’язаних із Євро-2012 та публічно засудити дії керівництва міста зі знищення парків та ОРГАНІЗАЦІЇ МАСОВОГО ПОБИТТЯ мирних жителів. Аналогічні звернення у пітримку екологічних борців за парк Горького готуються до відправки і з Польші – партнера України з проведення Євро-2012.

Контакт:

Василюк Олексій
097 1000 473

Додаткова інформація:

1. Текст відкритого листа до Мішеля Платіні:
http://www.necu.org.ua/lyst-do-platini-kharkiv/
2. Оперативна інформація (у т.ч. відеохроніки) про події у парку ім. Горького постійно оновлюється за адресою:
www.pryroda.in.ua/stepan/tag/park-gorkogo