На думку експертів Національного екологічного центру України (НЕЦУ), скандальні наміри забудови готелями столичних парків, виношувались, починаючи від 2005 року.

Останніми днями активно розгорівся скандал щодо рішення Київської міської ради від 17.09.2009 р., згідно з яким, декілька київських парків повинні бути забудовані готелями. Про це стало відомо після уважного дослідження затвердженої Київрадою Схеми розміщення готелів до 2020 року. Серед тривожного списку – «Бабин Яр», парки «Дружби народів», «Дубки», «Наводницький», «Березовий гай», зелена зона поруч проспекту Академіка Паладіна та інші.

Забудова паркових зон в м.Києві є порушенням 12 статей 5 Законів України у галузі містобудування та охорони довкілля а також Генерального плану м.Києва до 2020 р. Згідно з ним, всі київські парки, які були у 2002 році, повинні бути збереженими до 2020 р. Проте, 19.07.2005 Київрада затвердила так звану Програму розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 р. Згідно з цією Програмою, яка начебто мала уточнити Генплан, понад 300 гектарів парків і скверів втратили формальний статус зелених зон. Зробивши цей «крок на випередження», Київрада убезпечила себе від майбутніх судових позовів проти землевідведення у зелених зонах, оскільки відтоді багато озеленених територій юридично більше не є парками. В списку цих ділянок і більшість тих, які нині влючені до Схеми розташування готелів. Таким чином, фундамент для нинішнього скандалу був закладений ще у 2005 р.

«Забудова зелених є однією з найбільш конфліктних тем в Києві. – говорить заступник голови НЕЦУ Василюк Олексій. – Між іншим, будівництво готелю, як правило, передбачає облаштування автостоянок і під’їздів, іншої інфраструктури. Постає очевидне питання, для чого готелі самим киянам? Чи є їх будівництво тією соціальною необхідністю, яка дозволила б закрити очі на порушення законодавства?».

НЕЦУ переконаний, що для вирішення даного конфлікту і попередження подібних ситуацій у майбутньому, необхідно скасувати Програму комплексного розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 р.

Додаткову інформацію ви можете отримати за контактами:

Василюк Олексій
80971000473
vasyliuk at gmail.com
www.necu.org.ua
www.pryroda.in.ua