Зміни клімату відбуваються вже зараз. Цей факт неможливо ігнорувати. Своїми діями кожен із нас може суттєво допомогти подоланню зміни клімату. Зменшуючи власні викиди через екологічно-дружній спосіб життя, ми виконуємо свій обов’язок відповідального і дбайливого жителя планети. Також ми можемо впливати на політиків та великих бізнесменів, заохочуючи їх приймати рішення на користь безпечного майбутнього без кліматичних катастроф.

Зараз, протягом двох тижнів (29.11.2010-10.12.2010), відбуваються міжнародні переговори ООН зі зміни клімату в Мексиці. Україна також приймає участь в переговорах, але йде з позицією яка означає ріст викидів парникових газів. Щоб вплинути на український уряд та не залишатись осторонь глобальної проблеми, пропонуємо кожному надіслати від свого імені лист до Кабінету Міністрів України з закликом знижувати викиди парникових газів та не допустити катастрофічних наслідків зміни клімату.

Шановний Миколо Яновичу!

Зміни клімату відбуваються вже зараз. Цей факт неможливо ігнорувати. За останнє сторіччя середня температура планети зросла на майже 1˚С. Тануть льодовики, піднімається рівень Світового океану. Почастішали сильні не прогнозовані стихійні лиха – урагани, посухи, повені. Все це прямо впливає на людські долі – хтось втрачає врожаї, хтось – свої помешкання і навіть життя. Цілі острівні країни стоять перед загрозою затоплення.

За прогнозами українських вчених на Україні можливі негативні наслідки зміни клімату. Прогнозується зменшення середньорічної кількості опадів в Південних та Східних регіонах України, у той же час збільшення опадів на Заході. Наслідками глобальної зміни клімату стане збільшення частоти аномально сильних повеней, засух, штормів. Збільшення кількості аномальних погодних явищ буде мати негативний вплив на лісове господарство: зменшення площі боліт, збільшення кількості лісних пожеж, опустелювання, зміни кліматичних зон.

На міжнародних переговорах зі зміни клімату в Мексиці Україна може сприяти укладанню нової пост-Кіостької угоди, яка необхідна людству для попередження негативних наслідків зміни клімату. Україна може і має взяти на себе амбітну мету зі скорочення викидів парникових газів, а саме стабілізувати їх на сьогоднішньому рівні. Знижувати викиди парникових газів в Україні можливо та необхідно, особливо в енергетиці, промисловості, житлово-комунальному господарстві і транспорті.

Прошу Вас, як Прем’єр-міністра України, сприяти зміні офіційної позиції України на міжнародних переговорах ООН зі зміни клімату, проявити амбітність у цілі зі зниження викидів в Україні, сприяти позитивному міжнародному іміджу України на переговорах ООН зі зміни клімату.

З повагою,