rubky-gard

Взимку на території національного природного парку «Бузький Гард» та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя», що на Миколаївщині, було виявлено незаконну порубку зелених насаджень природного походження, що не мала дозвільних документів. Розмір заподіяної шкоди становить 1 091 424,5грн.

При проведенні фіксації порушення виявлено 1138 пнів живих дерев (з них 768 діаметром до 15 см), 54 одиниць сухостійних дерев, 416 живих кущів.

«Ніхто не має права нищити заповідні території та їх окремі складові», – говорить заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Також пан Василюк підкреслив, що обидві ділянки, на яких проводилась вирубка зелених насаджень, входять до складу об’єкту природно-заповідного фонду (ПЗФ) загальнодержавного значення, а також регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя».

«Відповідно до преамбули до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», землі ПЗФ є надбанням всього українського народу. Умисне пошкодження такого об’єкту є порушенням, відповідальність щодо якого передбачена статтею 252 Кримінального кодексу України. Також вказані дії містять ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 246 «Незаконна порубка лісу» Кримінального кодексу України», – пояснює експерт.

Внаслідок виявленого порушення, Первомайським МВ УМВС порушено карну справу. Проте, відповідного розвитку справа не набула. Консультації, проведені громадськістю з членом Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції Ігорем Луценком, виявили ознаки стандартних схем «спускання справи на гальмах».

Громадські екологічні організації та народний депутат Ігор Луценко звернулись до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням взяти питання під контроль та провести службове розслідування гальмування справи.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Василюк
заступник голови Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (097) 1000-473
Email: vasyliuk AT necu.org.ua