Вчора відбулося перезавантаження Уряду України, проте деякі посади залишаються вакантними. Серед них – посада очільника Міністерства енергетики та захисту довкілля. Це залишає надію, що Президент та Верховна Рада виправлять помилку з ліквідації самостійного міністерства у сфері захисту довкілля при формуванні минулого уряду. 

Об’єднання енергетичного та довкільного міністерств у першому уряді, сформованому Володимиром Зеленським і його політичною силою, було відверто не «зеленим» рішенням ЗЕ-команди. Його наслідки вже стали надто відчутні – питання довкілля посунилися у тінь енергетичних, поступово зникаючи з пріоритетів діяльності Уряду. 

Зараз влада має шанс виправити очевидну помилку та відновити міністерство, яке існувало всі роки незалежності України до його ліквідації наприкінці літа минулого року. Влада зобов’язана визнати та виправити цю недоречність. Україні потрібне міністерство у сфері захисту довкілля та екологічної безпеки для забезпечення сталого розвитку країни, для вчасного реагування на політику Green Deal Європейського Союзу, для ефективного виконання Угоди про асоціацію, подолання тих численних ризиків, що постають перед країною в умовах тотального забруднення, хижацького використання природних ресурсів, кліматичних змін, дефіциту водних ресурсів. Зрештою, влада має згадати ухвалений Президентом В. Зеленським у вересні 2019 року Закон України «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року». 

Україна повинна повернутися в ряди цивілізованих країн, які ставлять на перший план політичного порядку денного питання довкілля. Закликаємо Президента та Верховну Раду відновити профільне міністерство з питань захисту довкілля!