НЕЦУ відзначив найкращих кліматичних журналістів

У четвер, 25 грудня, представники Національного екологічного центру України нагородили учасників та переможців журналістського конкурсу «Україна зі світом. Ні глобальній зміні клімату!». Конкурс був оголошений Фондом Генріха Бьолля та НЕЦУ напередодні Кліматичних переговорів ООН у Парижі.

Всього на конкурс надійшло більше 60 робіт від 47 учасників з різних регіонів України від усіх видів ЗМІ. Членами журі стали експерти з клімату та медіа, які обрали переможців у п’яти номінаціях:

Участь України у кліматичних переговорах ООН

Втомлені сонцем. Нова ймовірна реальність для всіх, Мар’яна Вербовська

Внесок України у боротьбу зі зміною клімату на планеті

Велосипед проти вихлопної труби: уроки екології та арифметики, Марина Блудша
Від Кіотського протоколу до Паризького договору, Ольга Скрипник

Адаптація до змін клімату в Україні

Возможности в рабочей одежде, Олександр Галяс, Інна Іщук

Причини і наслідки зміни клімату в Україні

Дорогу подолаєш ідучи!, Інна Гоч
Актуально – про екологічну безпеку, Валерія Жовтун

Вугільна енергетика в Україні та її вплив на зміну клімату

Журі не вибрало переможця у цій номінації через брак тематичних робіт. Натомість члени журі після аналізу всіх робіт вирішило запровадити нову номінацію:

 “Вклад у розвиток кліматичної тематики у ЗМІ”. 

Ольга Веснянка, Громадське радіо

 

На врученні премій за кращі роботи учасники конкурсу обговорили як українські ЗМІ висвітлюють тему зміни клімату. Як зізналися медійники, багатьом було важко пояснити колегам, чому потрібно інформувати українців про проблему зміни клімату, коли в країні є інші, більш нагальні проблеми. Проте, як зауважили журналісти, які вже кілька років поспіль відстежують тему клімату, напередодні конференції у Парижі інтерес до теми значно пожвавився.

На врученні премій за кращі роботи учасники конкурсу обговорили як українські ЗМІ висвітлюють тему зміни клімату

Своєю чергою експерти зі зміни клімату висловили надію, що інтерес до теми зміни клімату та адаптації в Україні збережеться.

«Зміна клімату – це не щось відірване та далеке від України. Це енергетична незалежність, енергоефективність, розвиток відновлювальних джерел енергії, утеплення будинків, насадження лісів…», – сказала голова відділу кліматичної політики Національного екологічного центру України Ірина Ставчук.

Також пані Савчук анонсувала, що наступного року Національний екологічний центр України проводитиме схожі конкурси.

З роботами переможців можна ознайомитися тут: Статті переможців конкурсу “Україна зі світом. Ні глобальній зміні клімату!”.