На заповідному острові Муромець між берегами Києва планують впровадити рекреаційний проект, заборонений законодавством. Про впровадження такого проекту заявив заступник начальника Головного управління економіки та інвестицій київської мерії Роман Качур під час обговорення Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

„Рекреаційний проект на острові Муромець для території в 700 га потягне на мільйони”, – цитує газета „Хрещатик” Романа Качура, який коментував проекти, на які потрібні приватні інвестиції.

Але 700 гектарів – це і є площа всього острова Муромець разом з парком Дружби народів. Тому, кажучи про 700 га острова для приватних інвестицій, мерія пропонує віддати інвесторам і два об’єкти природно-заповідного фонду: заказники «Урочище Бобровня» та «Муромець-Лопухуватий», які знаходяться на острові.

„На острові Муромець не можна впроваджувати ніяких подібних проектів, адже парк Дружби народів ще з 1994 року зарезервований під створення об’єкту заповідного фонду. Також його планують включити в Національний природний парк „Голосіївський”. Тому там не можна робити нічого, навіть „рекреаційні проекти” – щоправда, які „рекреаційні проекти” потягнуть на мільйони? Тільки забудова”, – каже заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк.

Він додає, що будь-які наміри забудовників призведуть до пошкодження території острова і стануть порушенням законодавства про природно-заповідний фонд. Ні в чинному Генеральному плані міста, ні в проекті нового Генплану такого проекту немає. Проте про наміри щодо нього відкрито говорять далеко не останні люди в столичній адміністрації.

«Острів Муромець – остання велика збережена територія в архіпелазі дніпровських островів Києва. Після завершення Великої Вітчизняної війни було вирішено, що позбавлені зелених зон житлові райони Троєщини та Оболоні будуть задовольняти свої рекреаційні потреби у парку Дружби народів та на Муромці. Ніколи тут не планували жодну забудову», – пояснює заступник командира Дружини охорони природи міста Києва Іван Парнікоза.

Екологи кажуть, що це вже не перша спроба забудувати заповідні острови. Наразі вони відправили мерії Києва листа з проханням роз’яснити, які саме „рекреаційні” роботи планують проводити на Муромці. Про результати відповіді повідомимо пізніше.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Олексій Василюк,
заступник голови Національного екологічного центру України,
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com