taraschuk-cut

Сьогодні, 6 квітня, виповнюється 61 рік з Дня народження Сергія Володимировича Таращука – відомого природоохоронця, голови Національного екологічного центру України (1992-2008), кандидата біологічних наук (1987), наукового співробітника Інституту зоології НАН України імені І.І. Шмальгаузена. Сергій Володимирович упродовж ряду років був головою Громадської Ради при Міністерстві охорони природи України, радником міністра охорони природи, головою РЕЦ (м. Київ), радником Миколаївської обласної ради.

Величезну енергію він поклав на створення і розвиток Національного екологічного центру України, створення нових заповідних об’єктів, роботу над створенням Червоної книги України.

Сергій Таращук був одним з тих, хто віддав багато сил розвитку охорони природи і заповідної справи Миколаївщині. Його особистою заслугою є впорядкування першого в України регіонального «червоного» переліку рідкісних видів тварин (червоний список для Миколаївщини).

Він був організатором і брав найактивнішу участь серії експедицій НАН України і ряду університетів на Південний Буг, де врешті було створено заповідні об’єкти – Регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя», а згодом на його основі – Національний природний парк «Бузький Гард». Ці природоохоронні установи стали альтернативою затопленню південнобузьких каньйонів водосховищами Южноукраїнського енергокомплексу, боротьбі з яким він присвятив частину свого життя. Завдяки найактивнішій участі Сергія Володимировича проведено низку моніторингових досліджень та оцінок впливу на середовище Ташлицької ГАЕС.

Значний внесок зроблено у збереження Кінбурнської коси, де було створено РЛП «Кінбурнська коса», зупинені безсистемні заліснення та хімічні обробки лісів. За його активного впливу створені Природний заповідник «Єланецький степ», Регіональний ландшафтний парк «Тилігульский», низка заказників та заповідних урочищ.

У гостинній оселі Сергія Володимировича завжди були відкриті двері для колег. Часто вона ставала притулком для тих, хто проходив лікування у Києві. Сергій Таращук був дуже демократичним і завжди міг знайти спільну мову з будь-якою людиною – від міністра до селянина.

Сергій Володимирович пішов від нас передчасно – 21 січня 2008 р. у Києві, після тяжкої хвороби, що стала наслідком його роботи у Чорнобильській зоні.

Безперечно, цю світлу людину пам’ятають і будуть пам’ятати колеги-екологи та його послідовники, адже Сергій Володимирович Таращук зробив величезний вклад у збереження природи України. Світла йому пам’ять!