Екологи виявили на урядовому порталі комерційну рекламу дельфінарію НЕМО, що наразі будується в Феодосії. Про це «Конфлікти і закони» повідомили у прес-службі МВ НЕЦУ.

Захисники дельфінів вважають утримання дельфінів в дельфінаріях жорстоким поводженням з тваринами, людина не може створити для дельфінів умов, що відповідають їх природним потребам. Утримання дельфінів в дельфінаріях також суперечить Законам України, зокрема Закону «Про Червону книгу України», адже всі три види дельфінів, що водяться в Чорному та Азовському морях, занесені до неї, й на їх використання в наукових цілях потрібні спеціальні дозволи, не кажучи вже про видовищні заходи та шоу-програми.

Після відкриття у Феодосії нового відділення одеського дельфінарію «НЕМО», екологи вкотре поставили під сумнів законність набуття підприємцями у власність дельфінів. Адже виловлювати дельфінів у Чорному та Азовському морях заборонено наказом Міністерства екології та природних ресурсів “Про тимчасову заборону спеціального використання китоподібних Чорного і Азовського Морів” ще з 2008 року, але доказів контролюючим органам, що всі дельфіни, які утримуються в побудованих у 2009-2012 роках дельфінаріях, законно набуті у власність, жоден з дельфінаріїв “Немо” не надав.

Повідомлення про появу дельфінарію у Феодосії виникло днями на урядовому порталі, воно містить елементи реклами, зокрема, описує частини програми та повідомляє про розклад вистав.

[реклама – інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару;

Закон України «Про рекламу», ст.1.]

Разом з тим, дельфінарій «НЕМО» не відкидає і класичного варіанту реклами – самовільного розміщення реклами на опорах ліхтарів, незаконність чого доводить той-таки закон України «Про рекламу».

Учасники громадської кампанії проти комерційного використання дельфінів в дельфінаріях звернулись до Кабінету міністрів з вимогою надати інформацію, на яких підставах рекламу дельфінарію розмістили на урядовому порталі.

«Після трьох років боротьби з дельфінаріями «НЕМО» я навіть не здивуюсь, що і на сайті кабміну рекламу розміщено незаконно, – коментує ситуацію заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Сайти органів влади не повинні містити реклами; жодної офіційної інформації, кому і скільки треба заплатити, щоб розмістити рекламу, на урядовому порталі немає. Це взагалі випадок унікальний. Ви можете пригадати, чи будь-коли на сайті кабміну розміщували рекламу казино, нічних клубів, аквапарків чи інших розважальних закладів? Хотілось би запитати в пана Азарова, чи знає він, що рекламує коштом платників податків приватну фірму, яка системно порушує законодавство?»