29 червня 2011, Київська область. – Депутати Обухівської районної ради схвалили рішення про зміну меж заказника “Обухівський”, прийняте Козинською сільською радою у травні 2011. Згідно з цим рішенням, яке протирічить низці законів України, деякі земельні ділянки були вилучені з території Обухівського заказника „через втрату наукової та екологічної цінності”. Таке рішення фактично дозволяє продавати ці землі у приватну власність.

“Урізання меж заповідника рішеннями сільских чи районних рад є незаконним. Це має здійснювати Київська обласна рада, відповідно до Закону України “Про природно-заповідний фонд”. Ми уже звернулися до Генеральної прокуратури Києва, але поки що вона мовчить. Далі будемо звертатися до Київської обласної ради та вимагати скасувати рішення про вилучення земель з меж заказника та знову надати цим землям заповідний статус”, – пояснює активіст Національного екологічного центру України Олександр Соколенко.

Обухівський ландшафтний заказник був створений у 2004 році. Починаючи з 2008 року, невідомі почали продавати у заказнику ділянки: на трасі з’явилися біл-борди з інформацією про продаж, а у схемі майбутньої забудови замість лісу – рівні квадратики ділянок понад Дніпром.

Рослини заказника складають рекреаційну цінність та охороняються не лише Червоною книгою України, а й на міжнародному рівні, зокрема Бернською Конвенцією про охорону дикої флори та фауни.

Відео-сюжет про заказник “Обухівський”:
http://www.youtube.com/watch?v=-w-nkaU9jbA

Документи про заборону забудови та схема забудови:
http://kiev.pravda.com.ua/columns/4ca0a3a9b68ff/

За додатковою інформацією звертайтеся, будь-ласка:

Олександр Соколенко,
Активіст Національного екологічного центру України
097 396 92 88