Атомна енергетика виникла як побічний продукт військового комплексу де виробляли плутоній для атомної зброї. Задля пропаганди так званого «мирного» атому атомники створили навколо промисловості цілу низку міфів, які використовують і сьогодні. Однак проблеми, пов’язані з використанням атомної енергетики, спонукають нас виступати за найскорішу відмову від використання цієї технології:

  • Атомна енергетика збиткова

Ця галузь промисловості існує тільки завдяки державній підтримці. У світі атомною енергетикою переймаються перш за все країни, які мають програми розвитку ядерного озброєння, і тоді використання енергії лише зменшує державні витрати на вироблення військового плутонію.

  • Атомна енергетика небезпечна

Навіть за неймовірної умови розвитку технологічно безпечного реактора неможливо позбутися людського фактору. Іншими словами навіть теоретично не можна виключити можливість виникнення аварії на АЕС. Всі стадії ядерного циклу пов’язані з ризиком випадкового чи навмисного використання радіоактивних матеріалів не за призначенням. Це значить, що радіоактивні матеріали можуть потрапити до рук терористів.

  • Атомна енергетика порушує закони України

Ліцензіати не мають фінансових можливостей відшкодування збитків від аварій, що можуть статися під час використання ядерної енергії. Навіть на діючі ядерні установки досі не розроблено проекти їх закриття, хоча багато з них уже близькі до завершення свого проектного періоду експлуатації. Три ядерних енергоблоки вже вичерпали свій проектний ресурс, але продовжують працювати. Такі реактори становлять підвищену небезпеку.

  • Атомна енергетика не створює багато робочих місць

У середньому, на один працюючий блок потрібно не більше 1300 робітників, таким чином кожне робоче місце матиме ціну біля 4 мільйонів гривень.

  • Експорт атомної енергії недоцільний для України

Стратегічні плани стати одним з експортерів електроенергії суперечать розумінню України як країни з незадовільними запасами енергоносіїв. До того ж більшість країн у центральній Європі теж сподіваються на роль експортера електроенергії.

  • Атомна енергетика застаріла технологія

Технологія видобутку енергії на більшості атомних станціях базується на створенні тиску від перетворення води у пару, тобто працює за тим самим принципом, що й двигун паротяга. Однак, різниця в тому, що на АЕС тепло отримують від ядерної реакції, яку дуже складно тримати під контролем щоб запобігти вибуху.

  • Проблема радіоактивних відходів не вирішується

Радіоактивні відходи, що утворюються на усіх стадіях від видобутку урану до виведення ядерних реакторів з експлуатації, накопичуються з величезною швидкістю. Однак ніяких шляхів знешкодження таких відходів досі не знайдено.

  • Залежність від Росії

Ядерна галузь України знаходиться у цілковитій залежності від Росії по ядерному паливу та значною мірою по обладнанню.

  • Атомна енергія не вирішує проблем зміни клімату

Для помітного впливу атомної енергії на зменшення викидів парникових газів вже зараз у світі мали б будувати новий реактор щомісяця, що неможливо з технічних, екологічних та політичних міркувань. Крім того, на атомних електростанціях використовується великі об’єми води, в наслідок нагрівання якої утворюється пара, яка також являється одним із парникових газів.