28 жовтня – День прийняття Всесвітньої хартії природи

Всесвітня Хартія природи — міжнародний декларативний документ, прийнятий і урочисто схвалений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 28 жовтня1982 року. Вона проголошує 5 «загальних принципів збереження природи, у відповідності до яких повинна бути направлена і оцінена будь-яка діяльність людини, що стосується природи»:

  • Природу потрібно поважати і не порушувати її основні процеси.Генетична основа життя не повинна бути в небезпеці; рівні популяції життя всіх життєвих форм, диких і домашніх, повинні бути принаймні збережені на рівні, необхідному для виживання, потрібні для цього середовища існування потрібно охороняти.
  • Ці принципи охорони природи застосовуються для всіх частин земної поверхні, суші та моря; особливий захист повинен бути наданий унікальним районам, типовим представникам всіх видів екосистем і середовищам існування всіх рідкісних або зникаючих видів. 
  • Екосистеми та організми, а також земні, морські і повітряні ресурси, що використовуются людиною, повинні управлятися таким чином, щоб можна було забезпечити і зберегти їх оптимальну продуктивність, але без втрат для цілесності тих екосистем або видів, з якими вони існують.
  • Природа повинна бути захищена від деградації, спричиненої війною чи іншими ворожими діями.