20 жовтня – Міжнародний день ландшафтів; День прийняття Європейської ландшафтної конвенції

20 жовтня 2017 року, за пропозицією Ради Європи відзначаємо перший Міжнародний День Ландшафтів! Саме 20 жотвня 2000 року у Флоренції було прийнято Європейську ландшафтну конвенцію, проте «офіційне» святкування цієї дати в Європі, схоже, стартувало саме зараз.

За інформацією з сайту Ради Європи, напередодні, 5-6 вересня 2017 року в містечку Брно (Чехія) відбулося 19-те Засідання Ради Європи під гаслом «Імплементація Європейської ландшафтної конвенції на місцевому рівні: локальна демократія». Учасники висловили побажання залучити до святкування Першого Міжнародного Дня Ландшафтів місцеві органи влади. Такий день необхідний для привернення уваги суспільства до важливості збереження природно-історичних ландшафтів, специфічних і неповторних для кожного локального регіону. Запровадження Дня Ландшафтів має сприяти формуванню уявлення про ландшафт як неодмінний компонент середовища існування людини, як втілення усього різноманіття культурної та природної спадщини та основи людської ідентичності.

Метою Конвенції є підтримка процесів охорони, регулювання та планування ландшафтів, а також організація європейської співпраці з питань охорони ландшафтів. Конвенція визначає заходи, спрямовані на запобігання негативним впливам на ландшафти.

Конвенція ратифікована Україною у вересні 2005 року. В Конституції України проголошено, що багатство природних ландшафтів є надбанням українського народу, його природною спадщиною і має служити нинішньому та майбутнім поколінням.