На сьогоднішній день можна почути багато заяв про „Ядерний ренесанс”, тобто про відродження атомної енергетики. Використовуючи ці заяви уряд України запланував будівництво 22 нових реакторів, що може привести до кризи в енергетиці країни. “Звіт про стан світової ядерної промисловості за 2007 рік” ясно показує, що будь-які заяви про відродження атомної енергетики і на далі залишаються лише заявами, а реально ніякого пришвидшення розвитку не відбувається.

В „Звіті” розглядаються основні причини занепаду атомної енергетики, такі як велика вартість атомної енергетики, великі ризики, пов’язані з вкладанням фінансів у будівництво нових АЕС, про величезні технічні проблеми і складнощі, про ілюзії, що атомна енергетика врятує від змін клімату, про брак досвідчених кадрів і наступного покоління атомників.

Автори цього звіту залишаються переконаними, що, кількість АЕС, що працюють в світі, швидше за все, знизиться протягом наступних двох десятиріч, причому доволі різке зменшення очікується після 2020 року. Багато аналітиків вважає, що основні історичні проблеми атомної енергетики не було подолано і вони продовжуватимуть становити суттєву перешкоду у конкуренції світового ринку. Окрім того, виникли нові труднощі.

Звіт про стан світової ядерної промисловості за 2007 рік
Звіт про стан світової ядерної промисловості за 2007 рік