18 травня в Токмацькій районній державній адміністрації відбувся круглий стіл з участю представників НАН України, НЕЦУ, місцевих краєзнавців та тележурналістів. Учасники круглого столу вирішили розпочати роботу зі створення на Токмаччині Національного природного парку «Муравський шлях». Ініціатор цього масштабного проекту – Токмацький осередок НЕЦУ.

Майбутній національний природний парк охопить понад 19 тис. га. Токмацького району та включить у себе найбільший незаповідний досі степовий масив лівобережної України. На території, яку планується заповісти, у давній час проходив літописний Муравський шлях. Серед числених пам’яток історії та археології – кургани, місця історичних битв та сліди давніх цивілізацій. Тепер же, ця територія є потужним комплексом степових балок вздовж плавнів річок Молочної та Чингул. Тут зустрічається біля 80 видів тварин та рослин, що охороняються Червроною книгою України та Європейським червоним списком.

Створення НПП «Муравський шлях» стане потужним поштовхом для розвитку туризму на Токмаччині. Муравський шлях фактично поєднує два інші видатні історико-культурні об’єкти Запорізької області: о.Хортиця та Кам’яну Могилу. Після створення національного парку, ці об’єкти зможуть бути поєднані в єдиний туристичний комплекс.

Фахівці інстиутів зоології та ботаніки НАН України а також представники НЕЦУ взяли на себе зобов’язання безоплатно підготувати обгрунтування щодо створення національного парку та надалі активно сприяти його створенню. Заплановані і робочі зустрічі щодо створення НПП «Муравський шлях», які мають відбутись найближчими місяцями.