27 жовтня 2021 у прес-центрі Українського кризового медіа-центру відбулася відбувся брифінг за ініціативи коаліції громадських організацій з вимогою обговорення критеріїв та плану дій майбутнього очільника міністерства.

Громадські організації нагадали про діючий євроінтеграційний порядок денний в сфері захисту довкілля, прогалини в його виконанні, а також поставили вимоги до кандидатів на посаду міністра.

Серед спікерів заходу був голова НЕЦУ Руслан Гаврилюк, який сформулював консолідовану позицію громадськості щодо вимог до майбутнього міністра. Зокрема, Руслан Гаврилюк закцентував увагу на тому, що громадськість вже не один рік висловлює критерії до міністра екології, проте, не отримує потрібної кандидатури: “Якщо Україна хоче стати частиною Європейського Союзу, я на цьому наголошую, ми маємо мати сильного міністра, який мав би повноваження на рівні заступника голови Кабінету Міністрів України для координації реформ, які б відповідали зеленій трансформації ЄС, що передбачена Європейським зеленим курсом. Міністр повинен мати кроссекторальний вплив в Уряді, координувати енергетичний перехід, реформи в сільському господарстві, в торгівлі тощо, щоб трансформація України відбувалася навколо екологічних критеріїв, навколо збалансованого майбутнього України, відповідала європейським цінностям. Міністром має бути вольова особа, яка буде мати власну, сильну позицію, підкріплену фаховою освітою і розумінням проблеми, досвідом, гарною репутацією, в якої відсутній корупційний шлейф, яка буде користуватися довірою у суспільстві. І хотілося б дійсно, щоб ця людина задекларувала свою позицію перед призначенням. Від імені українських проєвропейських екологічних громадських організацій, що об’єднані в платформи громадянського суспільства, які діють в рамках Угоди про асоціацію та ініціативи Східного партнерства, вимагаємо від Верховної Ради України, як від органу влади, який буде призначати міністра, врахувати зазначені громадськістю критерії і обрати відповідну кандидатуру на посаду міністра.

Пресреліз Новий Міністр довкілля.pdf