Національний екологічний центр України надіслав інформаційний запит до Державної інспекції ядерного регулювання України щодо технічних вимог до проекту РУ типу ВВЕР-1000/В-392 для блоків № 3 і 4 ХАЕС. Також у запити було питання щодо можливості або неможливості використання будівельної інфраструктури, що вже існує на майданчиках блоків № 3 і 4 ХАЕС.

У свій відповіді на запит, Державна інспекція ядерного регулювання повідомила, що встановлення вимог та критеріїв до проектів нових енергоблоків АЕС розглядалось на засіданні Колегії ДІЯРУ, яке було проведено 20 листопаду 2012 року. Документ ДП «НАЕК Енергоатом» з технічними вимогами до проекту блоків №3,4 не враховував рекомендації, встановлені пунктом 2 Постанови Колегії Держатомрегулювання і тому був повернутий на доопрацювання. Крім того, існує велика ймовірність повного або часткового демонтажу існуючих будівельних конструкцій енергоблоків 3,4 ХАЕС.

Запит до Державної інспекції ядерного регулювання України щодо технічних вимог до проекту РУ типу ВВЕР-1000/В-392 для блоків № 3 і 4 ХАЕС Відповідь Державної інспекції ядерного регулювання України щодо технічних вимог до проекту РУ типу ВВЕР-1000/В-392 для блоків № 3 і 4 ХАЕС