Цього тижня виповнився рік від дня відкриття дельфінарію “Немо” в Києві на проспекті Глушкова, 9.

Від самого початку діяльність дельфінарію відзначилася непересічною подією – в день відкриття власники закладу влаштували біля будівлі дельфінарію бійку, у якій постраждали не лише активісти громадських організацій, зокрема, й Національного екологічного центру України, але й журналісти. Як виявилось згодом, власники дельфінарію свідомо пішли на агресію, бо їм було що приховувати від громадськості та преси.

Виявилося, що фірма “Нерум”, власник дельфінарію, самовільно захопила земельну ділянку, не маючи на неї жодних документів і самовільно звела споруду дельфінарія. Іншої настільки зухвало зведеної споруди в Києві не існує. Згодом стало відомо про низку інших грубих порушень законодавства власниками цирку, а саме:

  • відсутність дозволу Міністерства природи на утримання в неволі морських тварин;
  • відсутність контакту тварин з природним середовищем, утримання в штучно створеній солоній воді;
  • відсутність дозволу центрального органу виконавчої влади з питань ветеринарної медицини;
  • тимчасова заборона діяльності дельфінарія Міністерством охорони навколишнього природного середовища від 09.02.2010;
  • тимчасова заборона діяльності дельфінарія Міністерством охорони навколишнього природного середовища від 10.09.2010;
  • суб’єкти господарювання утримують та використовують морських тварин у видовищних заходах з порушенням вимог статей 7, 8, 25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та всупереч законам України «Про тваринний світ» та «Про Червону книгу України»;
  • закінчення оренди на дельфінів, які належать Науково-дослідному центру збройних сил України «Державний океанаріум», якому «НЕМО» не віддає дельфінів;
  • зникнення двох дельфінів, на момент відкриття їх було 4 чотири особини;
  • будівництво дельфінарію “Немо” за адресою Проспект Академіка Глушкова здійснено без відповідного дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції, чим порушено вимоги статей 28, 29 Закону України «Про планування і забудову територій».

Усі матеріали, у яких було зафіксовано наведені вище порушення, відповідними інстанціями було передано до Генеральної прокуратури України. Втім, прокуратура проявляє незрозумілу бездіяльність щодо усіх цих звернень; за рік, що минув, прокуратура Голосіївського району не відреагувала на жодне звернення з приводу грубого порушення власниками дельфінарію “Немо” вітчизняного законодавства.

Рік тому, після бійки, під час якої особа, що назвалась директором дельфінарія, яка напала на учасників акції, погрожувала деяким із них фізичною розправою. З приводу цього того ж дня, 19.09.2009 учасники акції зареєстрували в міліції заяви про побиття і погрози. Натомість досі з цього приводу постраждалі отримують відмови у порушенні відповідної кримінальної справи. Фрагмент нападу зафіксований на відео.

Цікаво, чим власники дельфінарію так зачарували прокурорів і слідчих, які впритул не помічають грубих порушень законодавства бізнесменами? Власне, питання можна вважати риторичним. Як сказав один з працівників дельфінарію “Немо” у коментарі для газети “Вечірній Київ”:

“Нас все равно никто не закроет. Потому что это Украина”.

Детальна інформація на cайті http://rescuedolphin.blogspot.com/