Національний екологічний центр України (НЕЦУ) у партнерстві з Зеленим рухом Латвії розпочали проект «Нові перспективи сталого економічного розвитку в регіонах України», метою якого є підвищення поінформованості українських громад щодо сталого сільського розвитку.

В рамках проекту протягом вересня-жовтня цього року будуть організовані семінари на тему сільського розвитку, диверсифікації економіки на селі та досвід сільського розвитку в Європейському Союзі і Латвії зокрема.

НЕЦУ організовує семінари у Вінницькій та Черкаській областях, «Час» у Чернігівській області, «Карпатське коло» організовує семінари у Львівській та Івано-Франківській областях.

Лекторами семінарів будуть латвійські та українські фахівці, зокрема, голова Латвійського центру сільських консультацій та освіти Мартінс Цимерманіс, експерт організації «Карпатське коло» (розвиток кооперативів, фінансування тощо) Ростислав Кос, віце-президент Латвійського представництва Європейського форуму сільськогосподарських та сільських дорадчих сервісів Едгарс Лінде.

За словами експерта з питань охорони навколишнього середовища НЕЦУ Владлени Марцинкевич, поняття сталого сільського розвитку для України є новим, а над втіленням у життя його складових потрібно ще працювати.

«Раніше розвиток села розглядався переважно лише через економічну аграрну складову, але на сьогодні необхідно вирішувати наявні гострі соціо-економічні та екологічні проблеми сільських місцевостей. Ми хочемо привернути увагу до того, що у селі є альтернативи щодо можливостей зайнятості, ведення бізнесу, кооперації, а захист навколишнього середовища є важливим складником для сталого довгострокового розвитку та загалом успішного існування сільських громад», – зазначила Владлена Марцинкевич.

Партнерами проекту також є Громадський центр “ЧАС” (Чернігів) та “Карпатське коло” (Долина) в Україні. Проект буде реалізовуватись за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ республіки Латвія.