5-8 вересня 2016 р. Харківським обласним осередком Національного екологічного центру України (ХОО НЕЦУ) спільно зі Всесвітнім фондом природи (WWF) в Україні був організований та проведений табір-семінар "Волонтерство у сфері охорони природи" на території НПП «Слобожанський» (Харківська обл., Краснокутський р-н).

Метою заходу були обмін досвідом з волонтерства у сфері охорони природи між різними організаціями, визначення пріоритетних напрямків для залучення волонтерів в установах ПЗФ, пошук шляхів взаємодії між устновами ПЗФ та громадськими організаціями у питаннях волонтерства.

Програма табору-семінару складалася з доповідей, роботи у групах та практичних занять. В ході заходу були обговорені шляхи залучення волонтерів та особливості організації заходів у рекреаційному, еколого-освітньому та науковому напрямках. Голова ХОО НЕЦУ Антон Біатов розповів про досвід Національного екологічного центру України у залученні волонтерів до охорони природи, про волонтерські програми, які діють за сприяння Харківського обласного осередку, про сучасні технології, які застосовуються для допомоги національним паркам. Велику увагу приділяли обговоренням проблемних питань та пропозицій.

Під час практичних занять учасники семінару поспілкувалися зі співробітниками парку, взяли участь в облаштуванні екологічної стежки «Мурафська дача», провели картування та опис старовікових дубів. Оглядові екскурсії були присвячені природним особливостям НПП «Слобожанський» з відвідуванням хатки бобра та парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва «Наталіївський».

У таборі-семінарі взяли участь представники 20 установ ПЗФ, громадських організацій та ініціатив зі всієї України.