Уманським місцевим відокремленим підрозділом НЕЦУ у співпраці з Черкаським обласним відокремленим підрозділом і Молодіжним відділенням НЕЦУ проведено інформаційну кампанію щодо популяризації ідеї створення Національного природного парку «Гірський Тікич» на Черкащині.

У ході реалізації даного проекту було підготовлено і надруковано інформаційний буклет із загальною інформацією про майбутній Національний природний парк. Окрім членів ініціативної групи до підготовки буклету було залучено провідних вчених-зоологів – фахівців із різних груп тварин. У буклеті підкреслено необхідність збереження природних ландшафтів регіону, наведено відповіді на типові запитання представників громад і землекористувачів тощо.

У рамках інформаційної кампанії було також проведено зустрічі з представниками місцевої влади – керівництвом Тальнівської, Маньківської, Жашківської і Монастирищенської районних державних адміністрацій, сільськими головами населених пунктів, які мають стати ключовими територіями майбутнього парку, співробітниками Музею трипільської культури у с. Легедзине Тальнівського р-ну, співробітниками Уманського держлісгоспу і представниками громадськості. На цих зустрічах було презентовано інформаційні буклети, які мають бути розповсюджені далі у чотирьох зазначених районах.

Під час зустрічей ідея створення Національного природного парку знайшла значну підтримку серед представників як місцевої влади, так і територіальних громад. Учасники зустрічей запропонували найближчим часом організувати круглий стіл щодо створення Національного парку «Гірський Тікич» із залученням усіх зацікавлених сторін, на якому будуть обговорені найбільш проблемні питання й узгоджені подальші дії.

Довідково. Західна частина Черкаської області характеризується значною трансформованістю рослинного покриву. Тут відсутні об’єкти природно-заповідного фонду вищого рівня — заповідники, Національні природні та Регіональні ландшафтні парки. Разом із тим дослідження рослинного та тваринного світу долини річки Гірський Тікич показали, що ця територія характеризується високим біотичним і ландшафтним багатством і різноманітністю, й є перспективною для створення на ній Національного природного парку.