29 жовтня Господарський суд міста Києва виніс рішення у справі проти Національного екологічного центру України. Суд не зважив на аргументи НЕЦУ і вирішив задовольнити позов НАЕК «Енергоатом».
НЕЦУ не погоджується з таким рішенням суду та подаватиме апеляцію.

Предметом позову «Енергоатома» стала заява НЕЦУ, щодо стану безпеки другого енергоблоку Южно-Української АЕС. У повідомленні громадської організації йшлося, що цей енергоблок АЕС не відповідає усім вимогам для безпечної понадпроектної експлуатації у режимі виробництва електроенергії. Тоді ж НЕЦУ повідомив, що рішення продовження терміну експлуатації інших українських енергоблоків після вичерпання проектного строку приймаються без достатніх на те обґрунтувань.

«Наша заява про те, що продовження терміну роботи першого енергоблоку Южно-Української АЕС не було повною мірою обґрунтовано, базується на результатах двох незалежних експертних дослідженнях. Ми надали їх суду для включення до матеріалів справи. Позивач же не надав суду документів, які би свідчили, на користь Енергоатома», – коментує рішення суду Ірина Головко, координатор кампаній НЕЦУ у сфері енергетики.

Контакти для ЗМІ:
Ірина Головко,
Координатор кампаній у сфері енергетики НЕЦУ та CEE Bankwatch Network в Україні
Тел.: +38 (050) 647-67-00
iryna AT bankwatch.org