У візит-центрі Національного природного парку «Слобожанський» 30 травня-1 червня 2015 року відбувся III науково-методичний семінар «ГІС та Заповідні території-2015». Захід був організований та проведений співробітниками НПП «Слобожанський» та Харківським відокремленим підрозділом НЕЦУ «Дикі землі». Під час семінару були заслухані доповіді про результати работи національних парків у рамках «ESRI Conservation Program», ГІС забезпечення діяльності ПЗФ, досвід розробки та використання тематичних баз даних, а також співпрацю з вищами у сфері використання ГІС для потреб національних парків, вивчення ландшафтів, місць існування тварин та інших актуальних питань.
На майстер-класах учасники навчилися використовувати QGIS та JOSM, редагувати карти OpenStreetMap, створили та отримали досвід роботи з базою геоданих SpatialLite, попрацювали з мобільними ГІС: NextGIS Mobile та Collector for ArcGIS. Також учасники семінару отримали можливість ознайомитися з основами просторового аналізу, правилами компонування карт та роботи з міжнародними он-лайн базами даних з біорізноманіття (GBIF, Discoverlife та ін.).
Цікавинкою у програмі семінару стала демонстрація можливостей безпілотного літального апарату. Кожен участник зміг випробувати себе у ролі оператора (пілота) квадрікоптера та провести аерофотозйомку. Були презентовані матеріали аерофотозйомки з ключових ділянок національних парків Харківщини. Під час круглого столу проведено обговорення потенційних напрямків використання безпілотників для потреб природно-заповідної справи.
Під час круглого столу «ГІС як засіб комунікації вчених, природоохоронної громадськості та чиновників» обговорювали основні вектори діяльності зі створення мережевої ГІС-системи, яка дозволить враховувати результати наукових досліджень під час прийняття управлінських рішень у сфері використання природних ресурсів, створення та управління заповідними територіями.
У семінарі взяло участь 29 фахівців з 12 організацій 4 областей України: НПП «Слобожанського» (Харківська обл.), НПП «Дворічанського» (Харківська обл.), НПП «Бузький Гард» (Миколаївська обл.), відокремлених підрозділів Національного екологічного центру України з Харкова і Миколаєва, Ревізійної комісії НЕЦУ, ХНУ ім. В.Н. Каразіна, Центру Регіональних Досліджень (Одеса), Азово-Чорноморської орнітологічної станції (Запорізька обл.), Українського НДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.Н. Висоцького (Харків), ХНАУ ім. В.В. Докучаева, ЧДУ ім. Петра Могили (Миколаїв), Одеської національної академії харчових технологій (Одеса), ННЦ «ІЕКВМ» (Харків), регіонального представництва товариства GIS-Lab (Харків).
Матеріали щорічного семінару «ГІС та заповідні території» можна переглянути на сайті: pzf.gis.kh.ua