Фото: jasper.moifoto.ru

На територіях природно-заповідного фонду Вінниччини заборонено проводити масові заходи з використанням авто- та мототранспорту, а також із залученням звуковідтворювальної техніки. Розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про посилення контролю за дотриманням законодавства на територіях природно-заповідного фонду області» передбачає заборону цих заходів з квітня по липень, у сезон розмноження фауни.

«На території Вінницької області розташовані два регіональні ландшафтні парки надзвичайної природної цінності: «Середнє Побужжя» та «Дністер». Багато місць у басейнах Південного Бугу й Дністра зберегли красу та цілісність незайманих куточків природи. Як екологічні коридори, долини річок Південний Буг та Дністер мають величезне значення для збереження біологічного розмаїття, тому потребують захисту. Саме тому проїзд будь-якого транспорту, а особливо перегони на джипах є неприпустимими на цих територіях», – каже активістка Національного екологічного центру України Марія Сторчило.

Незважаючи на формальну заборону джипінгу на заповідних територіях, організатори все одно проводять перегони та рейди, знаходячи прогалини в законодавстві. У зв’язку із цим екологічна громадськість звернулася до керівництва обласних державних адміністрацій з проханням посилити контроль за проведенням джипінгу на територіях об’єктів природно-заповідного фонду. Зокрема, громадські організації запропонували унаслідувати приклад Івано-Франківщини та Закарпаття, які вже видали розпорядження про заборону джипінгу.

Додатково:

Розпорядження Івано-Франківської ОДА №138 „Про заборону „джипінгу” та використання інших транспортних засобів на територіях природно-заповідного фонду Івано-Франківської області”:
http://pryroda.in.ua/blog/dzhiping-zaboronili/

Розпорядження Вінницької ОДА «Про посилення контролю за дотриманням законодавства на територіях природно-заповідного фонду області»:
http://menr.gov.ua/content/article/9688

За додатковою інформацією звертайтеся, будь-ласка, до:

Марія Сторчило,
Активістка Національного екологічного центру України
093 005 27 61

Марія Фатікова,
Голова Молодіжного відділення Національного екологічного центру України
095 602 86 06