Національний екологічний центр України долучився до організації Карпатської школи, яка протягом останніх років традиційно проводиться регіональною благодійною організацією “Центр громадських ініціатив” (м. Косів) спільно з географічним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серед організаторів заходу були також Національні природні парки «Вижницький» та «Гуцульщина», які прийняли засідання школи.
Зимова сесія Карпатської школи була присвячена освіті для сталого розвитку та міжнародному екологічному співробітництву. Засідання відбувались у впродовж 7-12 лютого та об’єднали учасників з різних куточків України.
Центральну увагу було приділено двом ключовим аспектам: обговорення концептуальної моделі сталого розвитку, ролі освіти та освітніх установ у досягненні поставленої мети, стан адаптації цілей сталого розвитку у період 2016-2030 в Україні, та моніторинг їхнього впровадження. Другим, не менш важливим елементом, є ознайомлення зі станом впровадження Рамкової Конвенції про охорону і сталий розвиток Карпат, одного з міжнародних інструментів, що створено для налагодження співпраці України, Польщі, Румунії, Угорщини, Сербії, Чеської і Словацької Республік. Ця співпраця відбувається у сферах збереження культурної спадщини, розвитку рекреації і міжнародного туризму, сталого управління водними ресурсами і лісовим господарством, збереження біорізноманіття, поводження з відходами та освіти для сталого розвитку.
Національним екологічним центром України, зокрема, було презентовано підходи до сталого розвитку гідроенергетики України, визначені у процесі реалізації проекту «Розвиток гідроенергетики України – громадський аналіз в контексті євроінтеграційних процесів», що здійснюється Національним екологічним центром України, за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія».
Особливе зацікавлення у учасників Карпатської школи викликали виїздні сесії, що відбулися в Національних природних парках «Вижницький» та «Гуцульщина», під час яких учасники ознайомились із історією створення, природними умовами розташування та завдань парків.
В НПП «Вижницький» під головуванням заступника голови НЕЦУ проф. Юрія Масікевича було проведено круглий стіл «Екологічне співробітництво. Роль об’єктів ПЗФ для збереження гірських ландшафтів, відновлення деградованих земель». Обговорювались актуальні проблеми посилення спроможності національних природних парків виконання своїх функцій у частині збереження заповідних територій. Було наголошено, що у цій справі національні парки дуже потребують належної підтримки держави та громадськості.
Завершили свою роботу учасники Карпатської школи в Маєтку Святого Миколая (НПП «Гуцульщина»).
no images were found