На Львівщині розпочато будівництво ведмежого притулку

19 травня 2016 р. відбулася офіційна церемонія відкриття будівництва притулку для бурих ведмедів у Яворівському районі Львівської області поблизу с. Домажир.

Проект здійснюється за ініціативи та фінансової підтримки Благодійного фонду «FOUR PAWS» («Чотири Лапи»), який співпрацює з урядом України з 2012 року.

Притулок буде розташовано в межах природного заповідника «Розточчя» в природних умовах на території 20 га, що забезпечить повноцінну реабілітацію ведмедів, яких будуть вилучати з незадовільних умов перебування.

«За неофіційними даними в Україні, на так званих Контрольно-Випробувальних Станціях, а простіше, станціях нацьковування мисливських собак на тварин, утримується від 15 до 20 ведмедів, – коментує Наталія Вишневська, координатор зоозахисного напрямку ВГО Національний екологічний центр України (НЕЦУ). – Реалізація проекту будівництва ведмежого притулку «Домажир» має стати поштовхом для конкретних дій з боку Мінприроди та Держекоінспекції щодо порятунку бурих ведмедів».

index

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про захист тварин від жорсткого поводження» притравка на бурого ведмедя та вовка заборонені в Україні: «Забороняється використання ведмедів та вовків на мисливських випробувальних станціях, а також для проведення іспитів, змагань і притравки мисливських собак».

«Мотивацією для створення цього ведмежого притулку є неналежні умови утримання бурих ведмедів в неволі, а також нелегальна торгівля червонокнижними тваринами, – зазначає Марина Шквиря, представник Фонду «Чотири Лапи». – Зі свого боку, наш благодійний фонд зробив все можливе, аби забезпечити всім необхідним рідкісних тварин, що знаходяться під загрозою зникнення у дикий природі Україні та зберегти життя тим тваринам, з якими поводяться жорстоко».

Тепер справа за державними органами влади України – забезпечити правовий аспект вилучення та конфіскації тварин з приватних місць незаконного утримання.

Контакти для додаткової інформації:

Наталія Вишневська
Координатор зоозахисного напрямку НЕЦУ
тел. 098 257-61-76;
nataliavishnevska AT gmail.com

Марина Шквиря
супровід міжнародного проекту “Чотири Лапи»
тел. 067 501-24-95
shkvrya AT gmail.com