chubynski

7 квітня 2015 року у смт.Чубинське, що в Бориспільському районі на Київщині, у заказнику “Хутір Чубинського” невідомі особи почали будувати паркан навколо запланованого будівництва.

Заказник “Хутір Чубинського” створений Указом Президента України ще 1994 року. Об’єкт має як природоохоронне, так і історично-культурне значення. У заказнику ростуть залишки пралісів Лівобережжя Дніпра, деяким деревам по 200-300 років. Ці насадження становлять значний інтерес для дендрологічних досліджень. Окрім того, на цій території була садиба Чубинських, де мешкав автор тексту гімну України – Павло Чубинський.

– Ми виявили, що на території заказника знаходяться земельні ділянки, що перебувають у приватній власності. Це можна легко перевірити, порівнявши схему заказника із даними Публічної кадастрової карти України, – коментує експерт Національного екологічного центру України (НЕЦУ) Григорій Коломицев. – Загальна площа таких ділянок складає ~0,67 га.

Ліворуч показано фрагмент публічної кадастрової карти України, що відповідає межам заказника "Хутір Чубинського", жовтим відмічено ділянки, що були надані у приватну власність. Праворуч выдображені межі заказника.
Ліворуч показано фрагмент публічної кадастрової карти України, що відповідає межам заказника "Хутір Чубинського", жовтим відмічено ділянки, що були надані у приватну власність. Праворуч выдображені межі заказника.

– Я переконаний, що найближчим часом всі державні органи займатимуть офіційну позицію, що будівництво розпочинається не в межах заказника а безпосередньо біля нього. Але якби і так, то треба розуміти, що Чубинське – це невеличке селище, в якому квартали забудови безпосередньо примикають до заказника. Таким чином, якщо тут розпочати будівництво, будівельний майданчик однаково розмістять у заказнику. А це – кримінальне правопорушення. – додає заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк.

Екологи звернулись до контролюючих органів з проханням зупинити незаконні будівельні роботи у Чубинському.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олексій Василюк
заступник голови Національного екологічного центру України
Тел.: +38 (097) 1000-473
Email: vasyliuk AT gmail.com

Григорій Коломицев
Національний екологічний центр України
Тел.: +38 (050) 072 89 61
Email: kolomytsev AT necu.org.ua