28-30 липня відбулася наукова експедиція на Кіровоградщину.

До складу експедиції ввійшли члени Молодіжного відділення НЕЦУ, експерти Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена, представники WWF і студенти кафедри екології та зоології ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Метою поїздки було виявлення та ідентифікація видів фауни Червоної книги України, списків IUCN, регіонально рідкісних та фонових з метою включення даної інформації до обґрунтування на створення на території Гайворонщини НПП «Нижньоподільський». Завдяки краєзнавцям та прихильному ставленню місцевої адміністрації, які допомогли прокласти маршрут, гостинно зустріли у Гайвороні та навіть організували невеличку екскурсію містом і до місцевого краєзнавчого музею, поїздка вийшла надзвичайно інформативною та цікавою. Три дні ми досліджували скельні виходи вздовж річки Південний Буг, степові балки (подекуди, на жаль, дуже сильно трансформовані) та береги річки. Було знайдено та підтверджено наявність на території червонокнижних видів тварин, таких як жук-олень, подалірій, ящірка зелена, шуліка чорний тощо.
Детальний звіт буде включено до обґрунтування на створення НПП і ми сподіваємося, що скоро світ побачить новий об`єкт ПЗФ на території Кіровоградщини!