mges_cheremosh_001Мешканці села Біла Річка (Івано-Франківська обл.) погрожують перекопати дорогу і заблокувати проїзд, якщо будівництво малої гідроелектростанції (мГЕС) в сусідньому селі Голошино негайно не припинять. Адже воно, переконані учасники протесту, нищить природу Карпат і завдає збитків їм особисто.

Занепокоєння у протестувальників викликав досвід села Пробійнівка, де через будівництво мГЕС зник привабливий для туристів краєвид: тепер замість гірської річки — кілометри труби. Крім того, пробійнівці пересвідчилися, що інвестори, які обіцяли їм зробити електроенергію дешевшою за рахунок наявності мГЕС, їх обманули.

Проблему будівництва каскаду мГЕС на річці Білий Черемош та її притоках захисники довкілля намагалися вирішити ще з 2012 року, а зараз на неї звернули увагу і представники місцевої влади. Щоб дізнатися більше про загрози, спричинені цим процесом, у село Голошино приїхали голова Верховинської райдержадміністрації Ярослав Скуматчук, голова Верховинської райради Іван Маківничук та представники екологічних громадських організацій з Києва та Львова. Долю мГЕС вирішили на спільних зборах з мешканцями сіл Голошино та Біла Річка. Учасники одноголосно висловилися проти подальшого будівництва та використання мГЕС на річці Білий Черемош.

Але спорудження Голошинської мГЕС у водоохоронній зоні продовжується, незважаючи навіть на припис екоінспекції про припинення всіх робіт на період нересту риби. Національний екологічний центр України (НЕЦУ), який брав участь у поїздці у село Голошино, вимагає негайно покласти край такій самочинній діяльності.

“Ще два роки тому будівництво всіх міні-ГЕС на Франківщині до проведення спільної з громадськістю комісії заборонялося, але згодом цю заборону скасували, а комісію так і не зібрали. Ми сподіваємося, що зміна влади в державі змінить і процедуру ухвалення рішення щодо створення цих об’єктів”, — зазначив Олексій Василюк, заступник голови НЕЦУ.

(Фото І.Головко [1] та П.Тєстова)

За більш детальною інформацією звертайтеся до прес-центру НЕЦУ: +380 (97) 923-75-31