У Донецькій області продовжують незаконно висаджувати ліс. Так, за повідомленням Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю у Донецькій області, уже заліснено 2 346,7 га земель, але право на користування земельними ділянками під ліс є тільки у 196 га.

Природоохоронці, зокрема, з молодіжного відділення Національного екологічного центру України, звернулися до Міністерства внутрішніх справ із проханням зупинити самовільне заліснення, адже створення лісових насаджень на землях, право користування якими не оформлено лісогосподарським підприємствам, є нецільовим використанням коштів.

„Будь-яка господарська діяльність на землях, право користування якими не оформлене, є протизаконною, – пояснює заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – А нецільове використання коштів, тим більше в таких масштабах, має ознаки корупційних діянь”.

Нагадуємо, що з 2009 року Державний комітет лісового господарства України ініціює збільшення лісистості. Натомість збільшення лісистості здійснюють переважно на природних степових ділянках. Це викликано тим, що степові ділянки переважно нікому не належать, і їх найпростіше отримати для заліснення.

На думку екологів, така діяльність знищує степи, яких в Україні лишилось біля 3%. У цих останніх залишках степів зосереджена третина всіх видів, занесених до Червоної книги України. Аби зупинити знищення степового біорізноманіття створена громадська кампанія „Збережемо українські степи!”.