Niels Ackermann / Lundi13

Група фахівців Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та мережі неурядових організацій «Бенквоч» провела дослідницьку поїздку по Канівщині зі збору фактів наявності негативних впливів на навколишнє середовище великих об’єктів тваринництва. Представники НЕЦУ відвідали села Ковалі, Козарівка, Степанці та зустрілися з їх мешканцями.

При перевірці прилеглої до очисних споруд підприємства території було виявлено забарвлені у неприродній колір стоки від очисних споруд, які виливалися безпосередньо у річку Росава. Обсяг зливу даних стоків був настільки суттєвий, що починаючи з місця їх попадання у річку вода у ній повністю змінювала свій колір.

Представниками НЕЦУ було прийнято рішення звернутись за поясненнями безпосередньо до Миронівської птахофабрики. В результаті відбулась розмова з начальником очисних споруд Світланою Новицькою та начальником відділу охорони навколишнього середовища Миронівської птахофабрики Світланою Ніколаєнко. Представниками птахофабрики було заявлено, що вони проводять регулярні заміри води і ніяких перевищень забруднюючих речовин їх заміри не показали. Загалом, працівники МХП повністю відкинули причетність своєї компанії до скиду забруднених стоків попри те, що даний стік води відбувався з труб очисного комплексу.

За результатами розмови, що відбулась, НЕЦУ закликав «Миронівську птахофабрику» дослідити причини виявлених фактів потенційного забруднення навколишнього середовища, усунути їх та відкрито відзвітувати щодо виконаних робіт.

Під час свого візиту представники НЕЦУ також поспілкувалися з місцевими мешканцями, про проблеми, які вони пов’язують з функціонуванням у цьому регіоні виробничих комплексів «Миронівської птахофабрики». Зокрема, за словами місцевих мешканців, у них знизився рівень води в криницях, деякі з них взагалі висохли. Жаліються мешканці і на запахи, що доносяться зі сторони об’єктів «Миронівської птахофабрики».

Активіст Анатолій Кулініч також розповів за унікальний досвід села Ковалі, мешканці якого вирішили відмовитись від побудови на його території одного з об’єктів ПРАТ «Миронівська птахофабрика».