26 жовтня завдяки ініціативі Миколаївської філії Національного екологічного центру України (НЕЦУ) у Миколаєві відбулася Консультація експертів з оновлення переліку видів флори та фауни, що потребують охорони на регіональному рівні. Захід проходив на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Учасниками консультації стали науковці Миколаївської філії, Одеського відділення Херсонського обласного і Первомайського місцевого відокремлених підрозділів НЕЦУ, працівники установ природно-заповідного фонду Миколаївської області (Національні природні парки «Бузький Гард» і «Білобережжя Святослава», Природний заповідник «Єланецький степ», Регіональні ландшафтні парки «Приінгульський», «Тилігульський» і «Кінбурнська коса», викладачі та студенти Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.

Експерти обговорювали основні напрями роботи з впорядкування та оновлення Регіонального червоного списку Миколаївської області (який не оновлювався з 1990 р.), регіональні програми з охорони видів у контексті розвитку Європейської екомережі, підходи до розробки Положення про перелік рідкісних та зникаючих видів рослин, тварин і грибів, які підлягають обов’язковій охороні на території області. Окремо було проаналізовано попередні переліки грибів, лишайників, мохоподібних, а також наземних хребетних тварин, які підлягають охороні на регіональному рівні.

Консультація включала презентацію проекту на зустрічі учасників, роботу у групах, підведення підсумків роботи.
Групи обговорення умовно були розділені на флористів, фауністів та картографів. Група флористів запропонувала створення в областях України Регіональних червоних списків, в які ввійдуть об’єкти живої природи, що підлягають охороні, але не ввійшли до Червоної книги України. Група фауністів погодилася з пропозицією, однак виникло питання щодо мисливських видів, які, можливо, потрібно охороняти у період гніздування. Група картографів розповіла про можливості картування поширення рідкісних видів флори та фауни за допомогою ГІС для цілей формування екомережі.

Створений для Миколаївської області перелік буде запропоновано Миколаївській обласній раді для затвердження.