За півтора місяця після інциденту 19.09.2009, коли невідомі особи здійснили напад на учасників мирної акції біля дельфінарію «НЕМО», МВС відмовило у порушенні кримінальної справи, про що навіть не повідомило постраждалих. А інші контролюючі органи не відповіли на надіслані до них скарги.

Після офіційного відкриття у Києві дельфінарію „Немо”, ВГО „Національний екологічний цетнтр України” (НЕЦУ) звернулась із запитом до органів державної влади, а саме – до Міністерства охорони здоров’я України, Державного комітету ветеринарної медицини України, Державної екологічної інспекція України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Так, НЕЦУ просив повідомити:

– Мінприроди України, чи видавались ним протягом 2007-2009 років дозволи на вилов дельфінів або дозволи на їх ввезення на територію України та доручити територіальним органам Державної екологічної інспекції провести перевірки документів щодо а) законності вилову, б) придбання та в) наявності дозволів та ліцензій щодо утримання та використання морських тварин у всіх дельфінаріях України та повідомити нас про виявлені порушення.

– Міністерство охорони здоров’я, чи видавались ним протягом 2007-2009 років дозволи на здійснення лікування методами дельфінотерапії у дельфінаріях на території України.

– Державний комітет ветеринарної медицини, чи видавались ним протягом 2007-2009 років дозволи на ввезення на територію України дельфінів та дозволи на їх утримання у дельфінаріях.

В разі наявності таких дозволів, ми просили надати їх копії та назвати підприємства, що їх отримали.

Згідно з чинним законодавством України державні органи зобов’язані надавати відповіді на офіційні звернення у письмовій формі у місячний термін. Жодна з інстанцій, до яких ми звертались із запитами, окрім Державної екологічної інспекції України, не надала нам, згідно з Законом України „Про інформацію” та Міжнародною конвенцією „Про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя по питаннях, що стосуються навколишнього природного середовища” (Оргуська конвенція), відповіді, хоч термін для надання відповіді згідно з законом давно сплив. Державна екологічна інспекція, що єдина відгукнулась на звернення у передбачений законом строк, повідомила, що продовжує досліджувати питання і остаточну відповідь повідомить пізніше.

Також, як повідомлялось раніше, під час проведення мирної інформаційної акції неподалік дельфінарію „Немо” у Києві 19 вересня, на учасників акції здійснили напад невідомі, що назвали себе працівниками дельфінарію „Немо”, а один з нападників представився директором. Вони пошкодили інформаційні плакати та завдали ударів кільком учасникам акції. Після цього інцеденту постраждалі учасники акції подали заяви до Голосіївського РУ ГУ МВС України у м.Києві, а кілька інших учасників надали свої письмові свідчення та відеоматеріал, що фіксує напад. Крім того, всі організації-учасники акції звернулись до МВС України та Генеральної прокуратури України з проханням розслідувати напад.

Втім, жодної відповіді авторам заяв працівники міліції у встановлений законом строк не надіслали, а слідчий, що має вести цю справу, відмовляється будь-що коментувати з цього приводу і досі, півтора місяці після надходження заяв про напад, навіть не запросив постраждалих давати пояснення.

Аматорське відео частини нападу, поширене в інтернеті, дає зрозуміти, що дії нападників мають чіткі ознаки хуліганства та містять погрози фізичною розправою, за що передбачена кримінальна відповідальність. Передивитись відео можна за адресою в інтернеті:

http://www.youtube.com/watch?v=tUiA3inJZNE

У зв”язку із вищенаведеним, ВГО „Національний екологічний центр України” звернулась до Генеральної прокуратури України та Міністра внутрішніх справ Ю.В.Луценка з вимогою розслідувати адекватність проходження справи про напад та причини бездіяльності контролюючих органів.

Заступник голови НЕЦУ, автор заяви про напад:
Олексій Василюк
097 1000 473

Представник робочої групи НЕЦУ з питань утримання дельфінів у неволі, автор заяви про напад:
Соколенко Олександр
0973969288