Міністерство екології та природних ресурсів України повідомило, що мораторій на використання дельфінів буде продовжено. Про це представники міністерства написали у листі до Національного екологічного центру України.

У листі йдеться про те, що Міністерство поділяє стурбованість громадських природоохоронних організацій стосовно збільшення кількості дельфінаріїв та комерційного використання в них дельфінів. Незабаром спливає термін дії тимчасового обмеження на вилучення дельфінів з природного середовища існування з будь-якою метою (Наказ Мінприроди № 165 від 31.03.2008), введеного до 31.03.2011.

„У зв’язку із завершенням терміну дії мораторію питання про його продовження було порушене на засіданні Національної комісії з питань Червоної книги України в березні. Також Міністерство направило листи-запити на адреси провідних наукових установ з проханням висловити свою позицію та надати пропозиції щодо доцільності продовження Мораторію або встановлення безстрокової заборони”, – йдеться у листі.

Також Міністерство повідомляє, що наразі готується до розгляду Положення щодо надання допомоги хворим і травмованим дельфінам, а це надасть змогу просунутися в створенні реабілітаційних центрів для дельфінів.

Водночас, ситуація із дельфінаріями в Україні, зокрема, у Києві, не змінилася. 12 березня 2011, коли у київському дельфінарії „Немо” проходила ветеринарна перевірка, екологів навіть не пустили всередину (посилання на реліз), хоча раніше директор дельфінарію привселюдно їх туди запрошував.

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Катерина Полянська,
Національний екологічний центр України,
Дружина охорони природи Києва
Моб.: 067 266 44 38
E-mail: ktgreentree at gmail.com