У понеділок, 19 червня, до Києва завітали зоозахисні активістки зі Львова, які провели у приміщенні НЕЦУ лекцію про вівісекцію. Співорганізували захід Молодіжне відділення НЕЦУ та громадська ініціатива “Громада”.

На лекції зоозахисниці розповіли про те, яким тортурам піддаються тварини під час різноманітних експериментів та випробувань лікарських, косметичних та інших засобів. Вони наголосили, що у сучасному світі існують альтернативи до цих жорстоких щодо тварин методів, які є більш ефективними та дієвими — експерименти на штучно вирощених клітинах, макетах тощо.

Лекторки, зокрема, розповіли: “Щороку косметичні компанії, фармацевтичні корпорації, оборонні установи і дослідницькі центри ініціюють і проводять тисячі дослідів і тестів за участі лабораторних тварин. Більшість з цих дослідів – застарілі, неефективні і необов’язкові, а їх перебіг слабко регулюється, тому в їх ході порушуються всі можливі технічні вимоги і етичні норми. У ході цих дослідів «на благо людства» кожного року гинуть десятки мільйонів лабораторних тварин, хоча таких жертв можна би було легко уникнути. Тема лекції — тестування і досліди на тваринах та етичні альтернативи. Ми розповіли про використання лабораторних тварин у різних сферах досліджень, про різні методики тестування, і порівняємо їх ефективність”.

Після лекції відбулася дискусія, до якої долучились інші активіст(к)и, які працюють у зоозахисному секторі.

Захід відвідало близько 25 осіб. Дякуємо учасникам та лекторкам і запрошуємо долучатися до подальших заходів МВ НЕЦУ.