1-5 грудня 2008 року в м. Бережани Тернопільської області пройшли Міжнародні екологічні заходи, що відбуваються в рамках реалізації міжнародного проекту „Демократизація управління басейном річки Дністер: місцева влада, НУО та об’єднання, що працюють разом для трансграничної ріки, щоб подолати бідність і досягти стійкого (збалансованого) розвитку в басейні Дністра”. Міжнародний проект розпочато наприкінці 2007 року і він буде тривати до кінця 2010 року. Заходи організував та провів Екологічний клуб „Край” при підтримці WECF (Women in Europe for a Common Future), MATRA (Міністерства екології і сільського господарства Нідерландів) і громадських організацій природоохоронного спрямування України, Молдови, включаючи Придністров’я.

1 грудня моніторингова група екологічного проекту здійснила виїзне засідання населеними пунктами басейну Золотої Липи з метою спілкування із представниками зацікавлених сторін тих територіальних громад, які є потенційними учасниками місцевих демонстраційних проектів на 2009 рік. Переїзд відбувся по „гарячих точках” басейну.

2-3 грудня в Бережанах пройшов регіональний екологічний тренінг для зацікавлених сторін з басейну річки Золотої Липи, представників місцевих територіальних громад з Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей. Основними питаннями тренінгу були: “Вода. Джерела водопостачання. Питна вода. Санітарний стан питної води.”, “Відходи та управління ними. Повторне використання відходів. Хімічне забруднення земель сільськогосподарського призначення”.
Під час тренінгу були обговорені екологічні проблеми басейну Верхнього Дністра окремо взятих територій у сільській місцевості та можливі шляхи їх вирішення за участю громад. Було презентовано позитивний і негативний досвід співпраці у соціальній та екологічній сфері між громадськими організаціями природоохоронного спрямування, місцевими громадами та місцевою владою. Тренерами були: представниця WECF Сабіне Брюкман (Німеччина) та керівник Екологічного клубу „Край” Галина Проців.

4-5 грудня представники організації екоклубу „Край” та гості відвідали екскурсійний маршрут „Екологічні проблеми Опілля” а також обговорили перспективу розвитку та реалізації проекту на найближчий період.

Найближчим часом заплановані зустрічі в окремо взятих місцевих територіальних громадах басейну р. Золота Липа для інформування про хід виконання проекту, його мету і цілі, а також роль місцевих жителів в його реалізації.

Галина Проців,
Національний екологічний центр України,
Голова Ради Екологічного клубу „Край”,
Голова Громадської Ради
при Державній екологічній інспекції
в Тернопільській області