Зимова сесія Міжнародної карпатської школи «СТАЛИЙ РОЗВИТОК КАРПАТСЬКОГО РЕГІОНУ: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» відновила освітні заходи, анонсовані на 15, 22-23 лютого 2023 р. у віртуальному просторі. Захід відбувся за підтримки Секретаріату Карпатської конвенції, Відень, Австрія, міжнародного проекту PreMiWaFi, Шведського Інституту та колег з Каунаського університету технологій, Литва. Учасники опанували насичену програму, яка надала  можливість представити власні наукові досягнення та ознайомитись із міжнародним досвідом в широкому спектрі освітньої діяльності. Робота відбувалась в рамках  п’яти секцій, де розглядались питання розвитку Карпатського регіону на прикладах співробітництва колег з країн Альпійського та Балтійського регіонів.

На порядку денному – питання розбудови мережі партнерських установ в рамах Європейського зеленого курсу та  Карпатської конвенції, втрати якості довкілля та відновлення понівечених війною ландшафтів, управління побутовими відходами на засадах циркулярної економіки, ролі національних природних парків та захисту біорізноманіття українських Карпат а також проблемні питання оцінки впливу на довкілля і освіти для сталого розвитку в межах карпатського регіону.

Особлива увага учасників була спрямована на розвиток туристичної галузі та збереження історико-культурного потенціалу в умовах війни. Учасники обговорили роль Карпатської конвенції у транскордонному співробітництві та представили дослідження щодо пом’якшення впливу відкритих пожеж на об’єктах критичної інфраструктури на онлайн майданчику проекту PreMiWaFi, створеному колегами з Естонії та Швеції.

У складний для країни час Школа зібрала 138 учасників з України, Литви, Швеції, Естонії, Італії та Австрії. В числі учасників школи – 30 студентів та аспірантів із 24 міст України. Платформа ZOOM дозволила залучити молодь з віддалених міст українських Карпат, таких як Верховина, Гута, Дрогобич, Калуш, Косів, Стрий, Рахів, Яремче та інших.

З вітальними словами перед учасниками виступили Руслан Гречаник, Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Інна Степанець – проректорка з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Тетяна Тимочко,  Голова ГО «Всеукраїнська екологічна ліга», Руслан Гаврилюк, Голова НЕЦУ, Національний координатор Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та Леонтій Сандуляк, один із засновників Народного Руху України та української екологічної асоціації «Зелений світ».

Матеріали секційних засідань будуть опубліковані у Збірці наукових праць учасників і розміщені в Науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Завантажити: Прес-реліз Карпатська школа-2023.pdf