mostkyrpy

Київ, 13 травня 2011. – У дні державних свят 1 та 2 травня у Києві, під час спорудження об’їздної залізничної гілки, будівельники пошкодили пам’ятку природи «Стародавнє гирло річки Либідь».

Пам’ятка природи «Стародавнє гирло річки Либідь» – невеличкий заповідний куточок біля підніжжя Лисої гори, що в районі метро «Видубичі».

«Фактично, це єдине місце на мапі Києва, де Либідь збереглась у первинному вигляді, тому воно й охороняється законодавством як об’єкт природно-заповідного фонду. Незважаючи на це, у ділянці гирла Либіді відбуваються інтенсивні роботи з установлення залізничної естакади, через що вже зараз знищені навколишні зелені насадження та пошкоджено берег річки. Роботи зі спорудження естакади не припиняються, що призводить до подальшого руйнування ландшафту гирла річки Либідь та схилу Лисої гори», – коментує активіст НЕЦУ Олександр Соколенко.

Рішення Київської міської ради щодо сксування зазначеної пам’ятки природи ніколи не приймалося. Відповідно до законодавства України, така діяльність на територіях природно-заповідного фонду заборонена, і жоден з державних органів не має права погоджувати її. Виходячи з цього, НЕЦУ направив звернення до Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України з проханням порушити кримінальну справу проти замовників будівництва – керівництва Міністерства інфраструктури України.

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Олександр Соколенко,
активіст Національного екологічного центру України
097 396 92 88