Національний екологічний центр України (НЕЦУ) звернувся до членів Міжгалузевої робочої групи з коригування (оновлення) Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, що була створена згідно з наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №85 від 21.04.2011.

Членам Робочої групи були поставлені наступні запитання:

  • Чи залучено фахівців Вашої організації до коригування документу “Енергетична стратегія України до 2030 року”, який на сьогодні згідно з планами Міненерговугілля вже має бути доопрацьований?
  • Чи залучалися фахівці Вашої організації до підготовки документу “Оновлена Енергетична стратегії України на період до 2030 року в галузі електроенергетики”, який підготовлено Фондом «Ефективне управління»?
  • Якщо Ви брали участь у розробці чи доопрацюванні двох вищезгаданих документів, просимо Вас надати коментарі, передані до Міненерговугілля та фонду «Ефективне управління».

З 12 членів групи лише 5 відповіли НЕЦУ. Пропозиції щодо коригування Стратегії громадськості надала лише Національна комісія регулювання електроенергетики України.

Також з’ясувалося, що профільні установи, які безпосередньо зацікавлені у збалансованому розвитку енергетичного сектору, наприклад, Інститут відновлювальних джерел Національної академії наук України, Державне агентство екологічних інвестицій України і Міністерство промислової політики України, не були залучені до цього процесу.

Відповідь Держекоінвестицій

Відповідь Інституту ВДЕ

Відповідь Мінпромполітики

Відповідь НАК “Енергетична компанія України”

Відповідь НКРЕ