Для добудови Куренівсько-Червоноамійської гілки київського метрополітену до станції «Теремки» планується вирубка 493 дерев. Серед них – 113 на території національного парку «Голосіївський». Науковці переконані, що потреби вирубати дерева на заповідній території нема а проект переслідує зовсім інші цілі.

Як повідомлялось раніше, Генеральний план м.Києва передбачає розміщення на території заповідного урочища «Теремки», що входить у національний парк «Голосїівський» депо метрополітену. На даному етапі розмови про варіант його розміщення на місці заповідного лісу припинились, проте спроби вирубати заповідне урочище під виглядом будівництва метро не припинились.

Метробудівники запланували провести через заповідне урочище «Теремки» технологічну дорогу для проїзду техніки до будмайданчика вентиляційної станції метро. Для цього пропонується вирубати 493 дерева, 193 з яких розміщені на заповідній території. Звісно, що всі акти обстеження і погодження наявні у метробудівників.

Проте керівництво національного природного парку «Голосіївський» та Інститут зоології імені Шмальгаузена НАН України, що є користувачем урочища «Теремки», виступили проти такого проекту. На думку науковців, будувати технологічну дорогу за рахунок заповідного лісу є неминучим пошкодженням природних комплексів національного парку. Відповідно, для прокладки дороги доцільно знайти інші варіанти.

Той же варіант, що пропонується нині, є прямим порушенням ст.252 Кримінального Кодексу України, переконані громадські природоохоронні організації.

«Виняткової необхідності будувати об’їздну дорогу саме через заповідний ліс нема. Ми переконані, що даний проект є спробою відірвати від заповідного лісу «золоті» ділянки вздовж дороги. Метро збудують, а лісу вже не буде. – говорить Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України. – Тим більше, виконуючи доручення Президента, порушуючи Указ Президента про створення національного парку не можна».

Національний екологічний центр України вже направив свої звернення до Президента України.