37755_2

У Києві можуть збудувати ділові центри на Дніпровській набережній, у Княжому затоні, біля Голосіївського лісу – за рахунок зелених зон. Таку інформацію від головного архітектора Києва Сергія Целовальника оприлюднив портал «Дело».

За інформацією порталу, після минулорічного візиту до Казахстану Президент України Віктор Янукович надав доручення голові київської мерії визначити можливі майданчики для будівництва ділового центру міста. Території, які обрали столичні архітектори – а саме, Дніпровська набережна, район біля проспекту Бажана та Харківського шоссе, Княжий затон (11-й мікрорайон Позняки-Західні), Експоцентр України, Льодовий стадіон та Іподром – це озеленені території загального користування, які виконують важливі екологічні та містобудівні функції. Тому їхня забудова є грубим порушенням законодавства, впевнені екологи.

«Лобіювання забудови цих територій триває вже не перший рік. Зараз ми бачимо чергову спробу збудувати щось на зелених територія міста, прикриваючись ініціативою Президента», – каже Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України.

Екологи здивовані тим, що керівництво Києва, з одного боку, позиціонує себе як сила, що намагається побороти проблему незаконних землевідведень, а з іншого, планує нові забудови у зелених зонах. Адже майже всі ділянки, що представлені для реалізації цих масштабних будівельних проектів, входять до числа проблемних, і мають бути повернуті найближчим часом у статус зелених зон.

Природоохоронці звертаються до міського очільника та Президента України з проханням не допустити знищення зелених зон Києва.

За більш детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Олексій Василюк,
Заступник голови Національного екологічного центру України
097 1000 473
vasyliuk at gmail.com