Козловська Марина  Віталіївна

Народилася 4 травня 1960 року

Моб. тел.: +38(066)0139868

Е-mail: ecoresearch8@gmail.com, agrorynok@ukr.net;

Освіта:

11-12.2016, 10-11.2018 законодавство та секторальна політика ЄС. Стратегічне планування та розвиток. Проєкт ЄС A4U.

09.1984-05.1988 Аспірантура Одеського аграрного університету за спеціальністю: технологія тваринництва.

09.1977-05.1982 Дніпропетровський аграрний університет, зооінженер.

Експертна діяльність за комплексом питань європейського права і секторальної політики.

Вересень 2011 – дотепер. Національний екологічний центр України (НЕЦУ). Учасник проектів з проведення оцінки впливу на навколишнє середовище при будівництві найбільшої на європейському континенті норко-ферми в с. Шульгівка Петриківського р-ну Дніпропетровської обл. (2015), оцінки відповідності Національної програми гідроенергетики європейським зобов’язанням. Відокремлений підрозділ НЕЦУ «Вітер змін» (з вересня 2016 року) – моніторинг міжнародних норм та стандартів, як доказової бази з оцінки стану довкілля. Виконання розробок з питань імплементації регуляторних норм з харчової безпеки, ринку пестицидів та дитячого харчування (12.2010-2017). Просвітництво та аналітика за напрямами ХАССП. З 2011 р. участь в ініціюванні та подальшому координуванні руху інноваційних платформ еко-енергетичного спрямування європейського типу за спільною ініціативою НАУ та НЕЦУ. Обґрунтування завдань і можливостей інституційних реформ для переходу до «зеленої» економіки і торгівлі на засадах сталого розвитку.

Дослідження складових і становлення «Зеленого курсу» ЄС за компонентами довкільної та енергетичної політики. Моніторинг реформи Спільної аграрної політики ЄС.

Аналітичні роботи за станом імплементації європейського права до українського національного законодавства, в аспектах екологічного контролю та стратегування, сталого розвитку аграрного сектору, науково-освітнього та інформаційного супроводу з наближення до міжнародних ринкових систем за правилами і практиками ЄС.

Участь в робочих групах з вироблення Національного плану за Цілями сталого розвитку ООН та подальшого моніторингу його виконання (на базі МОН, Мінекономіки, Держстату).

Участь в розробці стратегії інноваційного розвитку України з урахуванням технічних вимог вільного ринку.

Пров. фахівець Відділу управління інноваційними проектами освіти, учасник Проектного офісу НАУ.

Моніторинг стану імплементації євронорм для авіасектору та відповідних міжнародних стандартів, в комплексі зі стандартами довкільної, інформаційної, продовольчої безпеки.

Експерт РГ3 “Економічна співпраця, ЗВТ, транскордонне співробітництво” Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (за 469-470 Ст. Угоди з ЄС), член ініціативного руху з утворення Дорадчої та Експертної груп (299, 301 ст. Угоди з ЄС), керівник підгрупи «Належне урядування та секторальні політики» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (2017-2018 рр.).

Гуманітарний координатор та експерт з питань довкілля ГО Асоціація саперів України (UDA), налагодження гуманітарної допомоги цивільним пораненим та іншим уразливим категоріям громадян під час воєнного стану, в партнерству з Українським Гуманітарним Фондом ООН (УГФ) та іншими міжнародними організаціями; представництво від UDA в кластерах Продовольства та життєзабезпечення, періодично в Кластері Здоровья (з березня 2022 р.); експертна участь в Довкільній протимінній платформі Кластеру захисту УГФ (з червня 2022). Координатор Комітету зі сталого розвитку та євроінтеграції Громадської ради Державного управління статистики (з серпня 2021 р.). Регулярна експертна участь в засіданнях Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу, в обговоренні правових, методологічних та системних інституційних питань щодо імплементації норм європейського права (в якості представника УНП ФГС СхП/UNP EaP CSF з вересня 2020 р., за графиком засідань). Ініціатор експертного доопрацювання Проекту Закону про внесення змін до деякий законодавчих актів України щодо модернізації державної політики в напрямі досягнення Цілей сталого розвитку та стимулювання впровадження раціональної моделі споживання природних ресурсів і продукції (реєстр.№6544 від 24.01.2022; н.д. Мезенцева М.С., Вінтоняк О.В. та інші; з липня 2022).

Співпраця з організаціями-членами Громадської Ради Мінсоцполітики, керівним складом Мінреінтеграції та регіональними НГО за напрямами втілення міжнародного гуманітарного права в умовах збройних конфліктів, соціальної і фізіологічної реабілітації цивільних постраждалих від збройного конфлікту на Сході України, соціально-правового захисту та гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб; координатор по співпраці з кластерами Українського Гуманітарного Фонду ООН на базі волонтерської платформи, сформованої НГО «Ерлайт» в рамках співпраці з Моніторинговою місією ООН по правах людини в Україні (2018-2021)

З травня 2018 – член Робочої групи Міністерства освіти і науки з питань вироблення Стратегії інноваційного розвитку України, а також Нацплану дій з її втілення на основі трансферу інновацій та впровадження цифрової економіки з пріоритетами для аграрного сектору і збереження довкілля.

Жовтень 2015 – березень 2017 участь в розробці національних стандартів з лісоуправління та національної оцінки ризиків контрольованої деревини для України на базі Національного представництва FSC в Україні, надалі моніторинг міжнародних стандартів.

З травня 2015 р. член Ради молодих вчених МОН за напрямами сталого розвитку сільських регіонів, соціального діалогу заради миру та наукових підходів до реабілітації постраждалих в ході збройного конфлікту мирних громадян.

Лютий 2013 – червень 2016 Громадська рада при Міністерстві екології та природних ресурсів, керівник Ради експертів (до 09.2014, далі – голова Комісії євроінтеграції, секретар Комітету адміністративно-правового забезпечення та протидії корупції).

Травень-грудень 2012, Інститут колоїдної хімії та хімії води НАНУ, пров. інженер лабораторії фізико-хімічних та біологічних досліджень води. Участь в плануванні розвитку ТК 41 «Питна вода» з урахуванням норм і практик з міжнародної регуляторної політики, для питної, мінеральної, технічної води та цілей аграрного сектору. Вироблення пропозицій за обсягами запровадження міжнародних стандартів для води та повітря.

Травень 2010 – вересень 2011. Інститут агроекології та економіки природокористування НААН, зав. сектором міжнародних проектів інноваційного відділу, з 1.2011 –  с.н.с. лабораторії дистанційного зондування агросфери; учасник європейських програм та проектів з розбудови інноваційної інфраструктури українського підприємництва за європейськими підходами. Співпраця з ГО «Профспілка винахідників та інноваторів», програмою ЕУРЕКА, Держінвестицій та Західнопоморським інноваційним центром Польщі.

1982-2005 рр. Робота на підприємствах та в наукових закладах аграрного профілю, проведення досліджень з генетики та імунології, екологічної адаптації імпортованих тварин.

Травень 2005-червень 2009. ГО Інститут розвитку аграрних ринків. Координування робіт з імплементації близько 100 базових актів ЄС й міжнародних стандартів  щодо харчової та продовольчої безпеки, інституційних форм та митних вимог за галузевою специфікою, на замовлення Мінагрополітики. Координатор комплексу розробок в рамках проекту USAID щодо запровадження норм СОТ (вироблення загальної методології, аналіз регуляторного середовища для ринків тваринництва).

Серпень 2008 і 2009 рр. Експертна участь на семінарах Білоруської Спілки підприємців та проекту США з підтримки лібертаріанського руху в Білорусі (Міжнародна Школа Мізеса).