Кияни виступили проти проекту нового Генерального плану міста, який збираються затверджувати у мерії протягом найближчого місяця. Кияни та представники громадських організацій влаштували ходу центральними вулицями Києва, вимагаючи зняти з розгляду проект Генплану-2025, розробленого владою.

Хода розпочалася о 12:00 від Золотоворітського скверу, через вулиці Ярославів вал, Гончара, Михайлівську, до арки Дружби народів. Для журналістів влаштували екскурсію по місцях локальних катастроф міста: садиба Мурашка на Малій Житомирській, скандальне будівництво на вулиці Гончара, 17/23, старовинний житловий будинок по вулиці Алли Тарасової, що біля готелю «Хайятт» та інші. Стан руйнації старовинних будівель та незаконні будівництва влада ігнорує, а обіцянки з приводу припинення руйнації не виконує. Новий Генплан абсолютно не захищає історичний центр міста, навпаки, узаконює існуючі незаконні забудови.

Учасники вважають, що термінові зміни Генерального плану міста з різницею усього в 5 років — це очевидна афера (чинний Генплан розрахований до 2020 року). Дослідивши проект нового Генплану можна твердити, що його метою є легалізація незаконних земельних роздач, якими займалася міська влада і за Омельченка, і за Черновецького, і за Попова.

Учасники ходи вимагали терміново зняти з розгляду проект Генплану, і розробляти новий Генплан тільки після повернення розкрадених земель, та проведення незалежного аудиту теперішнього стану міста, зокрема – інвентаризації земель, відповідно до указу Кабінету міністрів 891-р від 7 квітня 2010 року

Фіналом акції стали громадські слухання, які провели учасники акції біля арки Дружби Народів. Наприкінці слухань кияни прийняли резолюцію, в якій вирішили відхилити проект нового Генерального плану до 2025 року.

“Запропонований Генплан-2025 – благословення на нищення більш ніж 480 га парків і скверів, 700 га лісів та на подальшу забудову історичних святинь Києва. Оголошене «збільшення» зелених зон Києва полягає у тому, що ліси переводять в категорію парків та маніпулюють чисельністю населення міста. Замовники Генплану відмовилися визнати особливо цінними землями територію навколо Києво-Печерської Лаври та собору Святої Софії. Це означає — там можна продовжувати будувати висотки, паплюжачи історичний вигляд тисячолітнього міста”, – йдеться у маніфесті учасників заходу.

Нагадаємо, затвердити новий генеральний план міста, розрахований на період до 2025 року, планують найближчими днями.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ігор Луценко, (ГІ «Збережи старий Київ»)
067 467 62 53

Олексій Василюк, (Національний екологічний центр України)
097 1000 473