Члени Національного екологічного центру України продовжують активно підтримувати громадський рух «Марш захисників Києва» на захист соціального, культурного та зеленого простору міста. Друга акція Маршу відбулася 11 червня задля захисту серця столиці – Андріївського узвозу з фундаментом Десятинної церкви.

Чому Андріївський? Тому що зараз узвіз потерпає від численних нещасть:

– Андріївська церква падає. Окраса Києва та узвозу, Андріївська церква, розвалюється через злочинні будівництва навколо. Через рятувально-ремонтні роботи вже вирубали всі дерева на пагорбі церкви. Проте іншої активності на рятувальних роботах та ефекту поки не спостерігається.

– Будують готелі та офіси. У той час, коли вулиця потребує обережної реставрації, влада планує провести масштабну „реконструкцію” узвозу, що передбачає побудову кількох офісно-готельних багатоповерхівок безпосередньо на Андріївському, що знищить його естетично та фізично.

– Автомобілі руйнують вулицю. Попри формальну заборону, київська ДАІ не перешкоджає незаконному руху транспорту по Андріївському. Від постійного руху машин пішохідним узвозом під загрозою опинилися життя пішоходів та унікальна бруківка, яка не витримує навантаження.

– Десятинку хочуть забудувати. Влада та УПЦ (МП) планує збудувати сучасний храм на місці незавершених розкопок Десятинної церкви. Це назавжди знищить історичні фундаменти. Масштабне будівництво навпроти Андріївської церкви призведе до її остаточного руйнування.

Марш захисників Києва уже став регулярною подією, що її організовують небайдужі жителі. Перший марш, що відбувся 3 квітня, зібрав близько учасників. На думку учасників, акції Маршу є кроками назустріч становленню активного громадського руху у Києві, здатного вплинути на охорону природної та історико-культурної спадщини столиці. Кияни, незалежно від того, ким вони є і якими проблемами переймаються, повинні підтримувати один одного.

З вимогами учасників можна ознайомитися на сайті: http://march.org.ua/

Вийди на вулицю – поверни собі місто!

Фото Тимура Ібраїмова