11 червня, субота

Місце збору: Сквер біля Золотих воріт ( те саме, де і перший марш)

Час збору: 13.00

Маршрут: від Золотих Воріт по вулиці Ярославів Вал на вул. Гончара 17-23, через Пейзажну алею до фундамента Десятинної церкви на Андріївський узвіз.

Марш завершиться на Контрактовій площі біля пам’ятника Сковороді.

Чому Десятинка?

Так зване “відтворення” Десятинної церкви є прямим порушенням норм світового пам”яткоохоронного законодавства. Залишки фундаменту церкви мають бути збережені для нащадків, а не назавжди поховані під бетоном сучасної церкви “у візантійському стилі”.

Чому Андріївський узвіз?

Зараз Узвіз потерпає від численних нещасть:

Андріївська церка падає. Окраса Києва та узвозу, Андріївська церква, розвалюється через злочинні будівництва навколо.

Через рятувально-ремонтні роботи вже вирубали всі дерева на пагорбі церкви. Проте іншої активності на рятувальних роботах та ефекту поки не спостерігається.

Будують готелі та офіси. У той час, коли вулиця потребує обережної реставрації, влада планує провести масштабну “реконструкцію” узвозу, що передбачає побудову кількох офісно-готельних багатоповерхівок безпосередньо на Андріївському, що знищить його естетично та фізично.

Автомобілі руйнують вулицю. Попри формальну заборону, київська ДАІ не перешкоджає незаконному руху транспорту по Андріївському. Від постійного руху машин пішохідним узвозом під загрозою опинилися життя пішоходів та унікальна бруківка, яка не витримує навантаження.

Десятинку хочуть забудувати. Влада та УПЦ (МП) планує збудувати сучасний храм на місці незавершених розкопок Десятинної церкви. Це назавжди знищить історичні фундаменти. Масштабне будівництво навпроти Андріївської церкви призведе до її остаточного руйнування.

Марш захисників Києва – регулярна подія, що організовується небайдужими жителями на захист соціального і культурного простору міста. Нам є що запропонувати окрім протесту.

З вимогами та учасниками-організаціями маршу можна ознайомитися тут: http://march.org.ua/

Попередній Марш, що відбувся 3 квітня, зібрав близько півтисячі небайдужих киян.

Без партій та партійної символіки. Без лідерів.

Вийди на вулицю – поверни собі місто!