Проект закону № 0054 Про ратицікацію Гарантійної Угоди (Україна: Комплексна (Зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій) між Україною та ЄБРР щодо надання НАЕК «Енергоатом» кредиту ЄБРР у розмірі 300 мільйонів євро під державні гарантії подано до ВРУ 7 листопада 2013. Супровідні документи щодо проекту Закону не містять усієї важливої інформації стосовно передбачуваної позики ЄБРР. Зокрема, це стосується відсутності інформації про фінансове підґрунтя проекту, яке, за деякими даними, базується на піднятті тарифу для НАЕК “Енергоатом” вдвічі впродовж 2013-2014 років, та на припущені, що всі атомні блоки, проектні терміни роботи яких спливають до 2020 року, продовжать працювати понаднормово.

Лист НЕЦУ депутатам ВРУ щодо ратифікації Гарантійної угоди між Україною та ЄБРР на надання 300-мільйонної позики ДП НАЕК “Енергоатом”

НЕЦУ також звернулось із запитами до відповідальних органів виконавчої влади щодо надання інформації про умови даної фінансової угоди, зокрема про необхідне підвищення тарифу на відпуск електроенергії ДП НАЕК «Енергоатом» для забезпечення виконання усіх вимог за даною гарантійною угодою.